Děti Rodiče

Dvanáct: Oslava prvních narozenin

Tak to přišlo. Dvanáct měsíců za námi. Rok od narození našeho Sebastiána. Neuvěřitelné. Dokud člověk neměl dítě, čas měl úplně jiný rozměr… Najednou to všechno tak utíká, syn roste doslova před očima a každý den přináší nové a nové zážitky a pokroky.

Den před narozeninami udělal Sebastián své první samostatné kroky. Jako by věděl, že je už nějakou dobu netrpělivě vyhlížíme. Než se k nim odhodlal, seznámil se s chlupatými morčátky, naučil se „pomáhat“ v kuchyni ve své věži, začal chodit na dětské hřiště a aktivně si tam hrát… Dostal dokonce svůj vlastní pokojíček s velkou postelí. Z miminka se pomalu ale jistě stává velký kluk, který chodí čůrat na záchod 😉

Tentokrát vás zavedeme na oslavu, kterou jsme uspořádali s mými babičkami, rodiči a taky s bráchou a jeho rodinou. Zprvu jsme měli strach, že se do malého bytu rodičů všichni nevejdeme, ale nakonec to bylo úplně bez problémů. Na následujících řádcích si můžete prohlédnout výzdobu a dozvědět se, co jsme měli dobrého. A samozřejmě, jaké dary si Sebík z narozenin odvezl.

Oslava narozenin I

Nemohla jsem se nechat zahanbit a pustila jsem se do výroby dekorace. Žádná velká věda, chtěla jsem udělat barevné girlandy, které pověsíme co nejvýše. V jednoduchém grafickém programu jsem si naklonovala tvary vlaječek, udělala každou jinak barevnou a doplnila písmena, aby vzniklo celé jméno S E B A S T I Á N . Druhou girlandu jsem udělala jen barevnou a proložila to bílými vlaječkami s oblíbenými zvířecími motivy. Ostatně zvířátkově jarní byla celá výzdoba.


Na pomoc mi přišla celá Sebíková farma, všechna domácí zvířáta i s celými rodinami. Procházeli se po stole mezi sytě žlutým petrklíčem a občerstvením, které jsme společně s mojí maminkou nachystaly. Jelikož byl na oslavě v podstatě jen jeden zástupce dětí, které mohly jíst, udělali jsme spíše dospělácký raut s možností dát Sebíkovi ochutnat. Výhodou bylo, že se tak neměl šanci přecpat.

Na stole nechyběly nachos z české výroby s lehce pálivou rajčatovou salsou, jemný cizrnový hummus…

…zeleninové hranolky s jogurtovým dipem, kukuřičné křupky (hlavně pro Sebíka), trojhránky z listového těsta s paštikovým dipem…


…a samozřejmě DORT. Zvolily jsme mrkvový dort, prokládaný domácí marmeládou, pomazaný tvarohovým krémem a ozdobený čerstvým ovocem. Brzy se můžete těšit také na recept.

Sebíkovi jsme pomohli sfouknout jeho první svíčku celkem dvakrát, aby si to pořádně užil. Chtěl si hrát lehce na pyromana, ale uhlídali jsme to a hasiči nebyli třeba.

oslava prvních narozenin

A co vlastně Sebík dostal hezkého? Mezi dalšími členy našeho zvířátkového osazenstva přibyly lehce exotické druhy (panda, zebra) i lesní zvěř (liška, veverka). Jsem moc šťastná, že se sbírka rozrůstá! Naprostým top dárkem byl ale ACTIVITY BOARD, který vyráběli Sebíkovi babička s dědou. Nezapomněli na jeho oblíbenou kuličkovou dráhu nebo věšáčky a lepítka. A co se skrývalo za černou tabulí? No, přece jeho nejlepší kamarád Yasper. Škoda, že nevidíte ten výraz, když tam jejich společné foto našel.

Update z 9.4.2017

Oslava narozenin II

Druhá oslava se nesla v podobném duchu. Sebík dostal zase nějaká zvířátka do sbírky, a ne ledajaká! Chobotnici a pilohřbeta 😉 Přestože se autíčkům snažím vyhýbat, nebráním se jim úplně. Pokud se jedná o kombinaci aut a dřeva, pak přijímám s úsměvem. Jako třeba dráha (skluzavka) pro 4 malá autíčka od Jouéco. Je naprosto úžasná a roztomilá! A samozřejmě taky spoustu dalších krásných věcí.

Určitě se podívejte, jak a z čeho jsme pekli naše narozeninové dorty. Každý trochu jiný, ale přesto stejné 😉

2 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..