Recenze a tipy

Vzpomínky číslo 1

Je to rok a nějaký ten den, co se trochu s předstihem rozhodl přijít na svět náš Sebastián. Od té doby se v jeho albu objevilo více než 2000 fotografií. To už je pořádné číslo. Fotografie se snažíme co nejvíce sdílet s celou rodinou, aby nepřišli o všechny důležité okamžiky. První narozeniny však lákaly k tomu, abychom vzpomínky trochu ucelili a dali jim tak trochu tvar.  Vytvořili z nich něco hmotného. A tak nám možnost vyrobit si fotoknihu od německého Saal Digital přišla opravdu vhod.

Co zaujme na první pohled

V první řadě je to plochá vazba. Už jsme měli možnost vyzkoušet fotoknihy od jiných výrobců, ale vždycky se v nich objevil onen rušivý šev uprostřed. Kazilo to dojem, pokud jsme umístili fotografii na celou dvoustránku. U fotoknih SD nic takového nenajdete. Stejně jako žádné logo výrobce. V případě drobného příplatku lze knihu vyrobit i bez čárového kódu.

Máte moc fotografií a nevychází přednastavené stránky? Nevadí, můžete jich přidat, kolik jen chcete. Počet nových a nových dvoustran není nijak omezen. Pouze vaší peněženkou.

Knihu jsme ve staženém programu kompletovali s přestávkami pár dní. Samotný program nabízí několik možných šablon s přednastaveným umístěním obrázků, možnost vkládat text i kliparty. Sám výrobce garantuje 75 let stálobarevnosti knihy. Pokud tedy použijete kvalitní fotografie, budete si moct knihu vychutnávat ve stejné kvalitě ještě několik desetiletí.

Objednali jsme v úterý večer, v pátek už však byla kniha předána kurýrní společnosti. V pondělí po obědě se kniha již nacházela ve voze a odpoledne již byla doručena do našich rukou. To se s „českou“ konkurencí nedá vůbec srovnávat. Od odeslání objednávky do doručení ani ne 6 kalendářních dní.

Naše fotokniha

Vybrali jsme celkem klasický formát A4 (21 x 28 cm). S matnou tvrdou vnější vazbou i matnými stránkami uvnitř, kterých bylo nakonec 52. Měli jsme také tu výhodu, že v době objednání platila na knihy zvýhodněná akce, takže bylo za menší cenu více stránek. Povrch vazby i samotných vnitřních stránek je opravdu moc příjemný na dotek. Stránky jsou velice pevné, takže i když si je budete prohlížet stokrát pořád dokola, nebude to na nich znát.

Mrzí mě, že v programu není vícestupňová škála vložené fotografie (možná je, ale já měla buď dobrou nebo špatnou kvalitu). Přičemž je v knize dost znát, které fotografie jsou foceny se zvětšením, fotoaparátem, z Instagramu a tak dále.

A takhle naše kniha, kterou jsme nazvali Sebastián 01 (protože je první v pořadí), vypadá. Její kvalita však na fotografiích zcela nevynikne, za nás však palec nahoru. Doufáme, že až budeme tvořit další knihy, bude stále možnost obrátit se na Saal Digital.

vzpomínky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..