Děti Montessori Recenze a tipy Rodiče

Inspirace: (Společenské) hry pro nejmenší

Psaní tohoto článku mě obzvlášť bavilo, po výtvarných potřebách a aktivitách to je další odvětví, pro které jsem moc inspirace v kostce nenašla, a tak jsem se do toho pustila a ty nejzajímavější sepsala.

Králík KUK (Mindok)

Na téhle hře je samozřejmě velkým plusem, že je ze dřeva. Další výhodou je, že se samotným králíčkem si mohou děti hrát. A nakonec celá hra je založená na rozvoji logického myšlení a prostorové představivosti. Děti se učí díky 60 předlohám objevovat pojmy nad a pod nebo uvnitř a venku a třem základním barvám.

 

Foto: Mindok

Den a noc (Mindok)

Podobný princip jako má Králík Kuk, má i tato hra. Děti se učí barvy a tvary a opět skládají podle předlohy, při čemž rozvíjí logické myšlení a prostorovou představivost.

Foto: Mindok

Hmatej a najdi! (Vilac)

Uvnitř krabice je skrytý látkový pytlíček, ve kterém se nachází 40 malých věciček. Hra se může hrát dvěma způsoby, buď se hádají předměty uvnitř krabice nebo se přiřazují ke kartičkám jako klasické lotto.

Foto: Vilac

Domino barvy (Granna)

My máme doma oblíbené všechny hry od Djeco, ale tohle domino od Granna se také povedlo, protože základním úkolem je přiřazování obrázků ve stejné barvě. Takže k sobě klidně může pasovat rajčátko s jahodou nebo žába s jablíčkem.

Foto: Granna

Loto domov (Djeco)

Tuto hru ještě doma nemáme, ale máme jí na našem seznamu přání, takže se na ní určitě někdy dostane. Děti se učí pojmenovávat a přiřazovat, ti větší mohou soutěžit, kdo dřív zaplní svou kartičku.

Foto: Djeco

 

První sad (Haba)

Principem hry, která má bratříčka pro starší děti, je sesbírání dřevěného ovoce dřív, než ho stačí zezobat havran. Ovoce se rozloží na stromy a pomocí kostky se sbírá po kusu vždy to, jehož barva je hozena na kostce. Když padne havran, posune se blíže k sadu.

Foto: Orchad Toys

Co kam patří – stíny (Bino)

Krteček není můj neoblíbenější motiv, ale tato hra má něco do sebe. Úkolem je přiřadit barevný obrázek k odpovídajícímu stínu.

Foto: Bino

Kam se schovala Miffy (Piatnik)

Hra má 3 stupně obtížnosti, proto je vhodná už pro děti od 6 měsíců. Těm úplně nejmenším dětem se prostě Miffy schová pod nějakou přikrývku nebo plenku, děti starší mohou hledat Miffy různě po pokoji. Těm nejstarším napoví místo, kde je Miffy ukrytá, kartičky s obrázky.

Foto: Piatnik

Pokud se rádi věnujete se svými dětmi montessori hrátkám, doporučujeme naši knihu Na stolečku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..