Děti Recenze a tipy Zaujalo nás

Dárek pro tříleťáka

Sebastiánův bratranec letos oslaví tři roky. Najít pro něj vhodný dárek byl vždycky tak trochu nadlidský úkol. Patří totiž do skupiny dětí, které mají téměř všechno (co potřebují i nepotřebují). Je tedy třeba vybírat z ne úplně tradičních hraček typu autíčka, Lego a dalších stálic. Inspiraci jsem tento rok našla u své oblíbené blogerky.

Duha (Granna)

Volba padla na hru Duha od společnosti Granna. Úplně jednoduše řečeno je smyslem téhle hry poznávat barvy a také k nim přiřazovat zvířata či předměty, resp. jejich obrázky.

dárek duha
Hra obsahuje duhovou hrací plochu (z druhé strany obrázky zvířat a předmětů), 36 koleček s obrázky, hrací kostku s barevnými puntíky, návod

Hra je určena právě dětem od 3 let. Sebíkův bratranec pochází z dvojjazyčné rodiny. S touhle hrou ale může snadno procvičovat češtinu, protože rozvíjí slovní zásobu. Starším dětem poslouží k procvičení paměti a soustředění. Hra je určena pro něj samotného nebo klidně až 9 dalších hráčů.

Duha byla oceněna asociací klinických logopedů, ale také titulem „Správná hračka“. Řadí se mezi hry, které s dětmi rostou. Myslím si proto, že to je vhodný dárek právě pro tuhle věkovou kategorii.

duha 2
Podporuje všech 5 základních smyslů.

Návod pro mladší: Pro menší děti je asi nejjednodušší verze hry, kdy přiřazují žetony ke správné barevné výseči a pojmenovávají věci i barvy.

Návod pro starší: Na začátku se všechna kolečka (žetony) roztřídí podle barev, promíchají a zadní stranou nahoru postaví do komínků na příslušnou výseč herní plochy. Zároveň se hráči snaží zapamatovat, jaké obrázky se na žetonech objevily. Vrchní žeton v každé výseči se ukáže hráčům a umístí opět rubem navrch před příslušný komínek. Hráč, který je na tahu, hodí kostkou a hádá obrázek skrývající se na žetonu. A zkouší hádat, o jaký obrázek se jedná. Když se netrefí, nechá žeton zakrytý na místě, když uhodne, žeton si vezme. Vyhrává hráč s nejvyšším počtem žetonů.

duha 3

[irp]

Hravé úkoly (Axióma)

Nemůžu si pomoct, já mám prostě ráda vzdělávací hračky, proto Duhu ještě doplňuje pracovní sešit pro děti od 2 let Hravé úkoly.

hravé úkoly

Hravé úkoly vydává nakladatelství AXIÓMA a ilustrovala je Radana Přenosilová. Několik různých druhů těchto pracovních sešitů (včetně angličtiny) se zaměřuje například na učení tvarů, logické myšlení a různé lidské vlastnosti a další zajímavosti.

hravé úkoly 2

Pokud byste měli další tipy na dárek pro menší děti, které ještě neumí číst či počítat, určitě nám je představte. Inspirace není nikdy dost a my za chvíli budeme vybírat dárky pro Sebastiána k prvním narozeninám.

2 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..