Recenze a tipy Rodiče

Inspirace: Vánoce aneb co koupit manželce, mamince a tchýni?

Při nedávném zjištění, že naše stránky čte i mužské publikum, jsem se rozhodla, že nadělím speciální článek přímo mužům na míru. Převážná většina z vás totiž nakupuje dárky na poslední chvíli a spoléhá na rady prodavaček a prodavačů. Pokud si vyloženě neřekneme, vážně nepotřebujeme nové vysavače nebo mobily a oblečení si umíme vybrat také lépe. Neberte to jako kritiku ale spíš jako dobře míněnou radu.

Pro přítelkyně

Dokud se počet členů vaší domácnost (bez psa) rovná 2, pak využijte volný čas k tomu, že vypadnete z domova. Jakmile se do domácnosti natrvalo nastěhuje malý vetřelec, bude takových okamžiků málo pramálo a bez nepracujících babiček si užijete večer v soukromí jen výjimečně. Přítelkyně bude mít radost z návštěvy divadla, neprohloupíte, pokud koupíte lístky do Studio DVA třeba na Vysavač s Bobem Kleplem. Pokud si chcete zahrát na romantika, pořiďte lístky na trilogii Zahradnictví, kterou režíroval Jan Hřebejk na motivy Petra Jarchovského. A pokud se vám nikam nechce, objednejte z nějakého e-shopu román Hana, jehož autorkou je Alena Mornštajnová. Je to sice pro ženy, ale žádná červená knihovna. Dokonce to vychází ze skutečných událostí. Jo, a málem bych zapomněla! Kuchařka. Ale zapomeňte na Zdendu, teď letí Kamu! Mám jí doma. Je úžasná, a nejen proto, že váží 2,5 kg. Nejbarevnější kuchařka se narodila mamince jménem Kamila Rundusová. A když jí vaše žena najde pod jedlí, zlíbá vám ruce.

Foto: Kamu

Pod stromečkem nesmí chybět měkké dárky. Ale pozor, nikoliv ponožky. Zkuste se podívat po hezkém spodním prádle. Náš tip: podprsenka bralette.

Foto: H&M

Byli jsme už za kulturou, oblékla si krásné spodní prádlo a teď je čas na něco ostřejšího. Pokud jste vyznavači originality i ve vaší ložnici, potěšte ji i sebe krásným designovým kouskem, díky kterému se bude chvět nejen nedočkavostí. Venušiny kuličky Whoop.de.doo od krásné a talentované Anny Marešové.

Foto: Whoop.de.doo

Pro těhotné partnerky

Vaše partnerka se nyní cítí asi jako velryba. Když má lepší den a hodně čokolády, dokáže vyloudit i úsměv. Proto byste jí měli dát najevo, že je pro vás stále krásná a úžasná, jako když ještě nebyla dva v jednom. Prosím vás, určitě jí nepotěší výbavička pro miminko, toho bude mít až až za pár měsíců Kosmetika je taky občas nuda, to se ale tak úplně nedá říct té z Havlíkovy přírodní apotéky. Zkuste třeba krém Andělská tvář.

Foto: Havlíkova přírodní apotéka

Je taky hodně žádané, nechat si udělat těhotenské fotografie. Pokud byste chtěli obdarovat partnerku poukazem na takové focení, hledejte opravdu důkladně a zvolte takového fotografa, jehož portfolio napoví, že to nebude břicho, prsa a nic víc. I těhotenské fotografie mohou být sexy.

Foto: Hana Pémová, fotografka

Pro čerstvé maminky

Maminky, hlavně ty novopečené, mají plnou hlavu toho, co je pro jejich děti dobré a co ne. Ověřené rady babiček proti moderním postupům. A hlavně málo času. Takže tím největším dárkem pro matky vašich dětí bude, když na ně budete hodní, uděláte jim snídani do postele a nebudete naštvaní, že nemají náladu na dárky, které jste jim pořídili, když jste byli ještě bez závazků. Ale nezoufejte, pár tipů pro vás máme.

Takže, pokud jste zapomněli obdarovat svou drahou polovičku něčím za porod, vydejte se pro šperk alespoň nyní. Jestli si vyberete značku Pandora, už byste si měli ale stoupnout do fronty. Každopádně vybírat budete zřejmě dlouho. Doporučení před nákupem: ověřte si oblíbenou barvu!

Foto: Pandora

Ženy milují kabelky! Ta vaše jich má doma asi tisíc, ale určitě potřebuje další. Hlavně nyní, když v ní nosí místo líčidel mastičky na dětské zadky. Aby si měla ty cetky do čeho dát a zároveň aby jí taška držela na kočárku, potřebuje něco fakt kvalitního, co prostě bude vypadat jako normální kabelka. Ale samozřejmě existují i výjimky, takže někdo ocení víc batoh. To už musíte vědět vy.

Foto: Babymel

Mezi maminkami jsou ale pořád ještě některé, které mají dost energie i na literaturu. A aby neodbočovaly od tématu, pořizují si hlavně literaturu odbornou, zaměřenou na děti. Samozřejmě. A tady je vhodná chvíle navštívit stránku Na stolečku a jeden výtisk pořídit.

Pro manželky unavené péčí o děti

Víte, s čím mají vaše ženy v tomto období největší problém? S plánováním. Time management je fakt náročný i pro „normální“ smrtelníky. A tak lze doporučit jediné. Pořádný diář! Za nás určitě Doller! Je nedatovaný, takže když na nějaký den žena zapomene, jako by se nic nestalo. Teď mají dokonce růžový!

Foto: Doller

Některé ženy vážně nemají čas  na nic. Kromě návštěvy obchodního domu IKEA. Takže mi věřte, že pokud je podarujete dárkovou kartou se žlutomodrým logem, budou jim oči zářit víc než světýlka na stromečku.

Foto: IKEA

Většina žen není ani fanynkami botanických dárků. Ono těch růží v plastu a orchidejí bylo už docela dost. Ale existuje květinářství, kde přeci jen dostanete originální květinu a dekoraci v jednom. Kokedamu pak budou vaší manželce závidět všechny kamarádky, které přijdou na návštěvu.

Foto: Zahrada na niti

Pro matku

První katastrofa před vánočními svátky. Sehnat dárek pro vlastní matku. Pokud se jí chcete pomstít za všechny křivdy dětství, pak kupte zástěru, štos křížovek nebo tobolky na bolesti kloubů. Jestliže ale patříte mezi hodné synáčky, kteří chtějí udělat mamince radost, pak se budete muset trochu víc snažit. Trefit se do vkusu starší dámy není zrovna lehké, ale nic nezkazíte, když zkombinujete kvalitu a decentní krásu. Obojí najdete třeba v porcelánové broži.

Foto: Fler

Skoro všichni, kromě mě, milují kávu. A pokud vaše maminka stále ještě pracuje, určitě by mohla ocenit i fakt, že si může svojí kávu vypít po cestě. Dobře k tomu poslouží designový termohrnek.

Foto: Stelton

Pamatujete, jak si pořád maminka stěžuje, že už se jí občas špatně dýchá? V tomto případně by mohla ocenit dekorační předmět a zvlhčovač vzduchu v jednom. Hezký a praktický kousek.

Foto: Alza

Pro tchýni

A konečně inspirace nejdůležitější. Totiž dárek pro tchýni, se kterým chce žena každý rok poradit. Pro milovnice koček je to snadné. Kupte plakát a nechce ho dát do hezkého rámu. Pak už jen čekejte, jestli se objeví na stěně. Jestli ano, trefil jste se. Pokud nemá ráda kočky, kupte plakát se psy. Nebo s kávou.

Foto: Bonami

Všimli jste si, kolik prstenů, náhrdelníků a náušnic vaše tchýně má? Určitě nemá žádnou šperkovnici, kterou by mohla brát i na cesty (kam jí určitě rádi občas vyšlete).

Foto: Creative Tops

A co teprve to skladiště deštníků, které tchýně sbírá snad celý život. Má je navěšené po celé předsíni a používá je proti dešti i místo hole. Co takhle je někam prakticky uložit do stojanu?

Foto: Bonami

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..