Baby Friendly Kam vyrazit Recenze a tipy Rodiče Uncategorized

Kam s dětmi: Bruxx, belgické menu v Praze

V první chvíli jsem se trochu zhrozila. V jídelním lístku najdete kromě chobotnic a škeblí také žabí stehýnka. Co tam budu, proboha, jíst! Nechala jsem to koňovi a vyrazili jsme na rodinný oběd na pražské Náměstí míru. Nutno podotknout, že bylo plno, doporučuji proto určitě případnou rezervaci. S dětmi poblíž koutku 😉

Do restaurace je bezbariérový vstup, další plus, kterým se může pyšnit jen málo dobrých podniků v Praze. Bohužel metro na Náměstí Míru není bezbariérové, ale my cestujeme do centra většinou pouze nízkou tramvají. 

Zdroj: Bruxx

Bruxx, to je Belgie, tedy pivo a mušle

Sám majitel restaurace hlásá na svých stránkách, že se nesnaží belgickou gastronomii pouze napodobovat, ale skutečně ji tvořit. Charakter tamních la brasserie, tedy pivnic nebo hospod doplňuje v pražské pobočce 8 druhů čepovaného piva, které si Bruxx dováží přímo z Belgie, stejně jako čerstvé mušle, sýry, klobásy, šunku nebo čokoládu. Na kvalitu kuchyně pak dohlíží šéfkuchař Jan Pípal.

Co jsme ochutnali

Na stole nám přistál kohout na víně s bylinkami, kořenovou zeleninou, červeným vínem a telecí šťávou, podávaný s bramborovým pyré, specialitu dne křepelku s paštičkou z červené řepy, fazolemi, čerstvými houbami, lanýžovým medem a pyré z červené cibule, rybí mísu pro 2 osoby (grilovaná pražma královská a mořský vlk, pečené krevety, kalamáry a slávky s pečenými bramborami) a také fish & chips z lososa s bylinkovou pastou se smaženými brambory. 

Zdroj: Bruxx

K pití jsme ochutnali mimo jiné famózní domácí ledový čaj s passion fruit a čerstvým mangem. A jako dezert dortíčky z aktuální nabídky ve vitrínce.

Dětský koutek

Kromě polední nabídky, stálého menu (včetně dětského) a piva zde ale najdete také něco, co umocní požitek nad zdejšími pokrmy. Dětský koutek. V týdnu bez hlídání, ale o víkendu s profesionálními chůvami zcela zdarma. V dětském koutku je kromě malé kuchyňky také soubor prolézaček, herní konzole nebo tabule na kreslení. Nedaleko vymazlených toalet najdete i zázemí s přebalovacím pultem.Bruxx je další z restaurací, kde sice nesmíte očekávat ceny a menu z mekáče, ale nakonec nebudete litovat. Samozřejmě restaurace je vhodná zejména pro ty, kdo si rádi pochutnají na mušlích a rybách nebo pro labužníky, kteří hledají nové chutě a pražská klasika je už nudí. Na první pohled honosné místo, kde by vás nepřekvapily dámy v róbách a muži v oblecích. Jenže tohle místo je naopak přátelské pro celé rodiny včetně malých dětí, o které je navíc o víkendu skvěle postaráno. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..