Děti Montessori Rodiče V kuchyni

Vánoce, Vánoce přicházejí… cukroví a výzdoba

Zatímco vloni jsem byla touto dobou již v druhé polovině těhotenství a stíhala jsem tak všechno od dekorací po deset druhů cukroví, letos jsem ráda, že jsem 😀

Adventní kalendář trochu jinak

Předvánoční přípravy jsem si velice zpříjemnila 2 výhrami ve vánočních GA mých oblíbených blogerek. V té první jsme získali v adventním kalendáři Madame Coquette krásné tričko od Shark in the park, což je teda nejen název dětské knihy, ale také originální dětské oblečení.

vánoce

A v té druhé na Blogu Zrzky poukaz do obchodu montessorihracky.cz. Jupíjej! To se hodí. V soutěži jsem sice myslela, že pořídíme nějaké další nástroje do hudební sady, ale z bezpečnostního hlediska (rozumějte, abychom nespáchali sebevraždu) jsem zvolila raději užitečnější kousky. Designerskou tubu od Safari plnou lidí v práci, dřevěné autíčko Fernando (první auto našeho Sebíka) a montessori puzzle na vkládání/poznávání tvarů (všechny tyhle dárky uvidíte v některém z následujících článků).

Přípravy v plném proudu

Začalo to všechno tím, že jsem samozřejmě nemohla najít všechny ty vánoční sračičky, kterých jsem si nakoupila dvacet kilo. Naštěstí jsem dostala od maminky 6 krásných hvězdiček, ze kterých jsem za 5 minut 12 vytvořila vánoční girlandu. Visí dost vysoko, aby jí SuperSebastián nezničil.

Jo, a ještě jsem pověsila jmelí. Ještě, že tu mámu mám! Zatím jsem ale nedostala pusu. Jako! Takže to by bylo z výzdoby asi všechno. Vlastně máme na balkoně už vánoční stromek, jedli, o které můj drahý budoucí manžel prohlásil, že je nějaká malá. Jenže zatímco on bude vydělávat, já budu vlastním tělem tuhle díkybohu malou jedli chránit, aby jí Sebík celou nesežral a já mu nemusela dolovat jehličí z krku.

Dárky jsem zabalila velmi chytře po vzoru kamarádky do papírových tašek od našeho oblíbeného Rohlíku. Ha, ha, jak chytré!

V půlce prosince byl ještě čas dohonit zásoby cukroví, ale rozhodla jsem se, že se na to letos můžu vykašlat. Vánoce mají být o pohodě, stresu už mám tak dost. Takže jsem udělala to linecké, ze zbylých bílků kokosky (foto sem raději ani nedávám, protože ty se fakt nepovedly, i když chuťově jsou vynikající), dále jsem na pěkně vypečeném blogu Lucie Arichtevy našla recept na kakaové hopsasy a ve vánoční kuchařce z DM datlové placičky, které jsem přetvořila na kuličky. Recepty najdete ZDE.

A teď už může přijít Ježíšek. Brambory na štědrovečerní večeři máme. Ale zatím jenom ty brambory.

2 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..