Děti Kam vyrazit Recenze a tipy Rodiče

Kam s dětmi: Kavárna Divoké matky, pro vás a vaše spratky

Divoké matky jsou vším, jen ne typickou kavárnou s dětským koutkem, jak byste si asi představovali. Ne náhodou vás uvítá slogan Divoké matky, pro vás a vaše spratky.

Dle slov samotných majitelek má kavárna a vůbec celý její prostor působit bezbariérově, tedy hlavně v tom tvořivém smyslu. Samotný prostor byl původně byt, a tak se nemusíte bát, když vás hned po příchodu přepadne pocit, že jste u někoho doma. To byl totiž účel.

Kavárna je rozdělena do několika „pokojů“. Hlavní „obývací pokoj“ zahrnuje také bar a další zázemí pro obsluhu hostů, hned vedle je „dětský pokoj“ neboli herna. Za hlavní místností je pak přístup do sálu, kde se konají nejrůznější kurzy, workshopy, divadla, ale také třeba pracovní schůzky nebo narozeninové oslavy.


kavárna

A mají si kde hrát?

Samotný dětský pokojíček, tedy gró kavárny, disponuje velkou prolézačkou, kde byly v době naší přítomnosti snad všechny děti. Pro ty méně aktivní se zde nachází ale i sedací vaky, kuchyňka, spousta hraček a potřeby pro malé výtvarníky.

V menu najdete klasiku i domácí limonády nebo pivo, také kávu od pražírny Coffee Source a dorty ze Sweetest Prague. Mimo toho je zde připraveno i něco na větší hlad, třeba polévky, quiche, bagetky, saláty nebo nakládaný hermelín.

V zázemí nechybí přebalovací pult a jídelní židličky. Do kavárny však není bezbariérový přístup, nicméně ty 3 schody nejsou překážka pro žádného šikovnějšího rodiče. Pokud by vám chyběla zahrádka, Divoké matky můžete v létě potkat například pod jedním z karlínských viaduktů. Kavárnu Divoké matky najdete v Hybešově ulici v pražském Karlíně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..