Děti Recenze a tipy

Roustoucí židle Jitro

Když jsme zaznamenali první náznaky sezení, nebyl důvod dál otálet s pořízením židličky. Začátek používání židle by měl korespondovat s dobou, kdy se dítě samo a pevně posazuje (obvykle to bývá třeba až kolem 9 měsíce). Bylo jasné, že to nebude židle z plastu předražené značky, ale zase dřevo. Jak jinak. Tohle dřevo ale vydrží několik let. Umí se totiž přizpůsobit různě vysokým stolům i dětem. Představujeme naší židli Jitro ve verzi Baby, která má zvýšenou opěrku, aby ji mohly používat i ty nejmenší děti.

_vyr_1027detska-rostouco-zidle-jitro-klasik-zlutab

Vypsat či citovat všechny důvody, proč je tahle židle opravdu top  a měl by nad ní přemýšlet každý rodič, by trvalo příliš dlouho. Chtěla bych zmínit spíš naši osobní zkušenost. A radost.

Prevence vad očí a páteře u dětí, židle umožňují lepší soustředění, podporují také správný psychologický vývoj dětí. Použítá lepidla, lazurovací laky a barvy, jsou atestovány dle EN 71. Židle získala certifikát bezpečnosti dětských vysokých židlí dle ČSN EN 14988-1-2006 a má také Osvědčením o ochranné známce.

Unboxing

Sebastián to vzal zodpovědně už od začátku a rozhodl se pomoct rovnou i s vybalováním. V první krabici byla samotná židle. To je všechno? Pár kousků krásně žlutých dřívek. To bude raz dva. Radši jsem mu ale ten šroubovák do ruky nedávala, jelikož by chtěl ochutnávat nejen jeho nejkřížovatější vrch, ale také šoubečky, kterými se měla židle smontovat. Ale bylo i tak veselo. 

V druhé, o něco menší krabici, která mimochodem přišla zvlášť od samotné paní Maternové (ta, co Jitro vymyslela), byl pultík s dalšími komponenty, aby Sebík z židličky nevypadl, protože, jak víte, je to za prvé ještě miminko (no, už vlastně ani ne) a za druhé pěkný divočák, a stabilizační botičky, aby židle nepřepadla, kdyby náhodou výše uvedené selhalo.

img_7219

V první řadě musím konstatovat, že tak jednoduché to teda nebylo! Já, zvyklá na obrázkové návody od Švédů, jsem si textový návod sice přečetla, ale už tak po minutě jsem nevěděla, která bije. Dobře, nakonec přišel skládat Martin, protože to chtěl Sebastián vzít opravdu do svých rukou. Taky měl s návodem trochu pjobjém, takže jsme párkrát šroubky dotáhli a zas uvolňovali. Takže z toho plyne, že by měl výrobce uvažovat nad lepším návodem 😉 Napadlo mě ho udělat, ale zas se mi už nechtělo kvůli tomu židli rozebírat.

Jaký byl první dojem?

Zvítězili jsme nad hmotou a Sebík židličku otestoval. Jak vidíte, ty přiložené kšíry mají své opodstatnění. A ten pultík je třeba opravdu zasunout a utáhnout, jinak je to nácvik na bungee.

[irp]

První snídaně

Jak si Sebastián užíval první BLW snídani se můžete podívat v následující fotce a videu. Jak na nich uvidíte, má nožičky trochu ve vzduchu, což není samozřejmě správně a znamená to, že má moc širokou sedací část. Toto jsme následně opravili, nebojte 😉 

Jo, a tady je ještě výsledek nového druhu umění malujeme jablkem na textil nebo červená řepa, přírodní barvivo. Asi to bude chtít igelitovou košilku. Nebo nedávat k jídlu bílé oblečení, že 😀

Zdroje informací a obrázků: www.vyrobazidlejitro.cz, www.vyrobazidlejitro.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..