Děti Montessori Rodiče Zvířata & příroda

Montessori: Ptáci, pozorování a hledání

Dárků, které se mi pro Sebíka líbí, je už pěkná řádka. Vloni se shledal s úspěchem i seznam, který pro něj i pro sebe průběžně během roku plním. Ale když někdo vymyslí něco fakt originálního, je to radost dvojnásobná.

O posledních Vánocích zabodovala babička s dědou, kteří Sebíkovi koupili budku pro ptáky a pytel zrní. Součástí byla i kartička s vyobrazenými ptačími přáteli, kteří by se na našem balkoně mohli objevit.

Budku ve žluté barvě (moje nejoblíbenější) jsme museli přidělat na kraj kovové konstrukce našeho balkonu. Nebyla to žádná sranda, musela jsem na to vynaložit všechny síly. Technicky jsem nezvládla hlavně výběr šňůry, ale nakonec jsem to nějak vybojovala.

Hned, jak se v budce objevila první lojová koule a slunečnice, přistály první kamarádky v podobě sýkorek.

Bohužel, plné krmítko láká i ty větší ptáky, a to zejména sojky a straky, které chtějí příznačně krmítko vyzobat a nenechat ani zrnko.

A tak teď máme novou televizi (jinou ani u nás nenajdete) a hledáme, kdo se k nám z okolních zahrad odvážil na návštěvu. Plakátek k pozorování ptáků kolem krmítka můžete stahovat zde.

A kdyby přeci jen děti nemohly večer usnout ze stesku po ptačích hrdinech, můžete pořídit i nějaké plyšové (zpívající) exponáty zde.

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..