Děti Montessori Na stolečku

Na stolečku: Provázky

Soustředit  hračky se šňůrkou na jednom místě mě napadlo ve chvíli, kdy se na různé provázky začal soustředit hlavně Sebastián.

na stolečku

Provlékací sýr je téměř nezbytnou hračkou pro trénink jemné motoriky a hlavně trpělivosti. Než se Sebastián naučil trefovat do otvorů, chvíli to trvalo. Ale naštěstí není zbrklý a zkoušel to, dokud se to zkrátka nenaučil.

Další, co by dětem nemělo chybět, je tahací hračka. Jakákoliv, třeba pejsek nebo kačer. My máme berušku, která se při pohybu naklání ze strany na stranu, což děti na začátku nutí sledovat.

Využili jsme také hračky, které má Sebík už od miminka. Záhadný uzel poláme pěkně hlavičku. Za pevné provázky, které se sbíhají doprostřed hlavolamu, se dá tahat nebo je žužlat a mačkat. Hraní s ním rozvíjí jemnou motoriku i zrak, to vše doplňuje pískání, šustění i zvonění rolniček. Velká sranda je i plameňákem Jurou, který píská, pokud se s ním pořádně zatřese.

Beruška (u nás doma Vilík) je chrastítko, které se dá zavěsit přímo na kočárek nebo nad postýlku. Sebík vždycky moc rád zkoumal všechny její provázkové končetinky.

Zakupte si také naši knihu Na stolečku, ať máte nápady vždy po ruce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..