Děti Montessori Na stolečku

Na stolečku: Tvary

Máte pravdu, je to trochu úchylka. Baví mě to moc. Skoro jako ty dřevěné hračky a knihy. Tentokrát jsme na stoleček připravili tvary. Nedávno jsme si mohli v rámci výhry vybrat něco z ryze montessori hraček, a tak se v košíku mimo jiné objevily i vkládací puzzle.

Pokud čekáte puzzle s obrázkem farmy nebo pestrobarevné vkládací kostky, pak vás musíme zklamat. Vybrali jsme opravdu jednoduché, přesto velmi účelné puzzle modré barvy a třech tvarů (čtverec, kruh a trojúhelník). Obvykle se tyhle puzzle prodávají zvlášť. Je dobré začít s nejjednodušším kruhem, pokračovat čtvercem a nakonec zařadit trojúhelník. Tyhle puzzle mají úchytku. To proto, aby mohlo dítě trénovat správné držení předmětů prsty (odborně se toto nazývá klešťový úchop). Trénovat můžete i podávání nejrůznějších křupek či menších pokrmů přímo do ručičky (klidně i hrášek). 

na stolečku: tvary

Abych pravdu řekla, nechápu moc rozmístění zde v těchto puzzlích, ale věřím, že Sebík přijde na to, co s nimi má dělat. Jako první se pokoušel vydolovat trojúhelník. Až se Sebastián naučí tohle, přistoupíme na vícedílné puzzle a další tvary.

Na stolečku jsme objevovali také kostky, dřevěné i plastové, malé i velké. Taky papírové trubičky. Dřevěné domečky. Chrastící kroužky. A také míčky, kulaté i srdíčkové, látkové i gumové. Zároveň nechyběla pěnová čísla a menší tvary.


Zakupte si také naši knihu Na stolečku, ať máte nápady vždy po ruce.

2 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..