Děti Montessori Na stolečku Recenze a tipy

Na stolečku: Vkládačky, zatloukačky a kuličky

Hry na stolečku začínají být trochu nebezpečné, protože více než, co je na něm, zajímá Sebastiána způsob, jakým se na něj může dostat sám. Je tedy třeba vymýšlet důmyslná témata, která ho od těchto divokých myšlenek odvedou.

A tak se zrodil nápad. Sebíka totiž v poslední době hodně baví, když může někam něco schovávat, vkládat, házet a tak dále. Téma bylo tím pádem rychle na světě. Doma jsme měli připravených pár kouzelných hraček a taky novou kuličkovou dráhu!

Kam to patří?

Něco už jste mohli zahlédnout v díle o tvarech, například modré puzzle a kostičky. Nyní se to tak sešlo, že máme lehce sparťanské barvy, ale nebyl to úmysl 🙂 Každopádně kromě puzzlí jsme ke stolečku a na něj dali také pár šuplíčků. Jeden, kam se hází mince. A další, kam se mohou ukrýt nějaké poklady, ideálně v barvě zásuvky.


Právě kuličky, které byly ukryté v malé komodě, musel Sebík naskládat do připravené zatloukačky (tu používá spíš jako vkládačku). První na řadě byla žlutá…


…následovala modrá kulička…

…a jako poslední červená. Mezitím už všechny, které se mu podařilo umístit, zase vyndal ven. A ony se zakutálely bůhví kam.

Kuličková dráha

Vrcholem vkládačkového stolku bylo překvapení v novém pokojíčku. Původně jsme chtěli kuličkovou dráhu Hubelino dát Sebíkovi k narozeninám. Ale zřejmě bude mít i tak dost dárků, tak mu jeho narozeninové dárky dávkujeme postupně.

Takže když jednou večer nechtěl spát, sáhli jsme po stavebnici, která je dle slov výrobce kompatibilní například s Duplo a dalším podobnými. Vybrali jsme nejmenší sadu Hubelino Mini, kde je 45 kostek a 2 kuličky. Jak řekla moje drahá polovička, návod nic moc. Podle něj se stavělo docela těžko, takže si neumíme moc představit stavebnici o 100 a více dílech. Ale zase se předpokládá, že děti využiví své fantazie a postaví si dráhu vlastní.

na stolečku

Sebík svědomitě asistoval a následně samozřejmě poslal kuličky po nově postavené dráze. Bohužel to není věc, kterou by mohl mít v pokojíčku pořád, proto jsme ji zase na chvíli schovali, než na ní mezi ostatními hračkami přijde zase řada.

Kuličkovou dráhu a mnoho jiného najdete v internetovém obchodě

logo feedo

Zakupte si také naši knihu Na stolečku, ať máte nápady vždy po ruce.

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..