Děti Kam vyrazit Recenze a tipy Rodiče

Navštívili jsme: Emoce, Chvalský zámek

Interaktivní výstava o emocích pro děti i rodiče sice skončila, ale rádi bychom se podělili o trochu podrobnější report, na který jsme už před časem lákali na našem Instagramu.

Výstava byla určená dětem od 3 let, ale i tak se mi zdálo, že je zde až moc textu, který vyžaduje součinnost rodiče skoro po celou dobu. Zpravidla nemáme problém s předměty a akcemi, které jsou určené pro děti od 3 let, i když jsou Sebimu teprve 2 roky. V tomto případě ale interaktivní bohužel neznamená intuitivní. Byli jsme zde s naší téměř šestiletou kamarádkou a i ta potřebovala hodně asistovat.

Expozice byla rozdělená na 5 témat. Nechyběly emoce spojené s překvapením, smutkem, hněvem, radostí, strachem a úzkostí. Všechny části, které byly barevně odlišené, sestavil bratislavský tým na základě nejrůznějších psychologických výzkumů.

emoce chvalský zámek

Překvapení

Zelená část byla spíš taková více studijní, nemám z ní proto vlastně ani žádnou fotku, protože se zde Sebík vůbec nezdržoval. Setkat jste se tady mohli s panelem překvapení, bludištěm vášní nebo doplňovací hrou na poznávání emocí.

Smutek

Modré místnosti byly věnované smutku a jeho různým fázím.

Hněv

V červených místnostech se to hněvalo. Nechyběl proto boxovací had, zrcadlo na zlepšení nálady a házení míčků, abyste ze sebe ty špatné pocity setřásli.

Radost

Ve žluto-oranžové části to bylo pro Sebíka asi nejzábavnější (možná nejvhodnější), protože si tady mohl vyzkoušet spoustu herních prvků i poznávaček. Našli jsme zde obchůdek s jídlem a pitím a taky ukryté poklady v barevných skříňkách.

Strach a úzkost

Fialové místnosti zas bavily nejvíce nás dospělé. Našli jsme v nich budky představující nejznámější fobie. Zrcadlo s iluzí hloubky a výšky, klaustrofobie a arachnofobie. A taky menší plastiky s dalšími fóbiemi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..