Děti Kam vyrazit Knihomol Montessori Recenze a tipy Rodiče

Navštívili jsme: Výstava Rosteme pro život 

Víkend jsme pojali trochu pracovně a cestovně. Jeli jsme do hobbymarketu, kde bych mohla trávit hodiny prohlížením šroubků, dřevěných špalíčků i květin, abychom pořídili nějaké potřebné věci do domácnosti. A na neděli, která byla obzvlášť deštivá a studená jsme si naplánovali výlet až do Hlubočep.

Ve zdejší základní škole se konala prodejní výstava kvalitních a smysluplných hraček Rosteme pro život. Tady jsem nemohla chybět, už dlouho jsem si přála vidět všechny ty montessori hračky a pomůcky hezky pěkně na živo. My jsme byli v Praze, stihnete však ještě případně brněnskou výstavu.

Trochu mě zarazilo, že se na místě platilo vstupné (100 Kč na osobu, 180 Kč rodinné, děti zdarma), ale přikládám to prostě k tomu, že bylo třeba zaměstnat hodně brigádníků na přípravu samotného prostoru školy a možná také něco uhradit škole. Nicméně škola byla pro tenhle druh akce naprosto ideálním místem. Na učebnách má drahá polička zkoumala rozvrh dětí na prvním stupni, zatímco já jsem procházela celkem 65 stánků. Bylo skvělé, že rodiče mohli zkoumat a procházet a děti se případně zašít v některé z dílniček.

Samozřejmě, že někteří prodejci nás zaujali více. Od některých jsme si odnesli nějaké dárky pro Ježíška. Takže to můžete brát jako takovou malou inspiraci na Vánoce, většina obchodů má samozřejmě možnost zakoupit si jejich produkty na internetu.

Hervé!

Hned po příchodu jsme potkali nakladatelství Portál, kde jsme s příjemnou výstavní slevou zakoupili už dlouho vyhlídnutou knihu od Hervé Tulleta Barvy. A jelikož mou slabost pro kvalitní literaturu pro děti znáte, nemusím popisovat, jak moc je úžasná.

Pexeso je nuda

Hned naproti stál nenápadný stánek Betexa. Zde jsme objevili Pexetrio. Hra pro děti už od 3 let, kde nehledají dvojice a trojice obrázků, které mají nějakou souvislost. Kartičky jsou celkem velké (7 krát 7 centimetrů) a jsou vyrobeny ze silného kartonu o tloušťce 2,5 milimetrů. Měly by tedy něco vydržet.

Vystřihnout a pověsit

U paní Lucie Ernestové, která umí opravdu nádherně malovat, jsem zakoupila krásné (nejen vánoční) vystřihovánky. Jelikož budou jako dárek pro některé dospěláky, nebudu vám je ukazovat 😉 Nicméně autorský obchod Duhová kočka najdete na internetu a tady se můžete nejen pokochat, ale také si stáhnout tapety na monitor vašeho počítače.

Montessori

V Montessori hračkách jsme pořídili dřevěnou maličkost Provlékadlo „Sýr a myš“. Původně jsem zde chtěla koupit geometrická tělesa čtyř barev, ale paní mi tvrdila, že nic takového v obchodě nemají, tak jsem jí to nevyvracela a objednám to později přímo na jejich webu.

Něco na tvoření

V obchůdku Samostatné dítě jsem si asi spíše pro sebe (nebo pro tvořivou Káju) koupila barevná dřívka na další tvoření. Mám prostě ráda duhu 😉 A přiznám se, že po zkoumání webu mě také zaujala víceúčelová židlička. Tu lze otočením o 90° přetvořit ze židličky s nízkým sezením židličku s vyšším sezením nebo malý stoleček.

[irp]

Z pohádky do pohádky

Za další poklad považuji papírové figurky k pohádce Červená Karkulka a také strašidla od Marionetino. Figurky jsou vyráběné z knihařské lepenky a jsou tak velmi pevné a odolné. Figurky se dají držet jen tak v ruce nebo nalepit na tyčky a využít jako loutky.
589b46280c8171a0dbdd26870fc53c59b

Jak se dnes cítím

V obchůdku Obrázková škola jsem narazila na tzv. emoční schéma. Velký obličej a šest malých kartiček se suchým zipem, díky kterému se může dítě učit nebo rovnou poukázat na své rozpoložení. Dle výrobce jsou kartičky určeny zejména pro děti s poruchou autistického spektra a děti se středně těžkou a těžkou mentální retardací, které mají problémy s chápáním emocí. Určitě je ale vhodná pro všechny děti, protože pomáhá chápat emoce a poslouží i k procvičování jemné motoriky. Pokud jste šikovní, můžete si něco podobného vyrobit i doma, třeba ve verzi pro holčičku.

Pišlické hračky

A to nejlepší nakonec! Knížky a dřevěné hračky, to je moje top. Však vy víte. A tak jsem prostě toužila pořídit nějakou pišlickou hračku od pana Ingra. Ten vymýšlí a vyrábí prototypy, které pak jdou do výroby k dalším šikovným lidem. Původně byla na seznamu lodička, ale nakonec jsme vybrali jednomístné autíčko a krásným malým pišlíkem. Moje srdce plesá a už se těším, až si Sebastián najde autíčko z jednoho kusu javorového dřeva pod jedličkou. Autíčko asi časem doplní pišlický vozíček (už jsem ho dala do inspiromatu). A ne že by se mi nelíbil kuličkostroj.

výstava

Zdroje obrázků: www.rostemeprozivot.cz, www.portal.cz, www.betexa.cz, www.samostatne-dite.cz, www.kufrik.cz, www.pislik.cz

 

3 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..