Děti Kam vyrazit Recenze a tipy Rodiče Zaujalo nás

Navštívili jsme: Výstava Designéři dětem

Designéři dětem je výstava autorské tvorby pro děti, kterou můžete zcela zdarma shlédnout již od 18. 10. 2016 v sídle CZECHDESIGNu ve Vojtěšské ulici v Praze.

Jako už tradičně jsme se s kamarádkou a našimi dětmi vydaly na další zajímavé místo. Tentokrát jsme to vzaly trochu více kulturně a šly se podívat na výstavu českých designérů.

„Silná generace českých designérů z dětských let již vyrostla, přežila své pubertální období a nyní se stávají rodiči, kteří pro své děti navrhují nápadité hračky. Dřevěné objekty, ilustrované knihy, leporela či hry, panenky a zvířátka z textilu, digitální hry, oblečení a doplňky do interiéru– to vše a mnohem více v posledních letech vzniklo v dílnách českých designérů.“ Zdroj: www.czechdesign.cz

Na místě, které se hemžilo krásnými knihami (nejen) pro děti a dřevěnými hračkami jsem prostě nemohla chybět. Navázala jsem tak na nedělní výstavu Rosteme pro život.

Spaleek

Minimalistické figurky Spaleek jsou další položkou do Inspiromatu. A dalším dřevěným skvostem, který řadím do své osobní kategorie must have. Pokud Spaleeky neznáte, jedná se o čtyřčlenné rodinky nebo páry, popřípadě vlastní kombinace jednoduchých dřevěných špalíčků, které mají své oblečení, ale ostatní je v rukou dětí. Špalíčky se drží dobře v ruce i těm nejmenším dětem, takže je to hračka, vyrobená ze smrkového dřeva, vhodná od útlého věku. Za rodinnou značkou Pepe a Tete stojí Petr s Terezou, které k ruční výrobě Spaleeků inspirovala dcerka Adina.

img_7077

Hravouka

Kouzelnou knihu Hravouka má na svědomí Tereza Vostradovská, která z ve svých knihách neopakuje staré a oposlouchané, že „kravička dělá bů, pejsek dělá haf haf“. Baví jí vyprávět, „jak v lese tlejí opadané listy, jak vypadá noha žáby a kdo si nejradši pochutná na myšce“.  Ukázky z knížky a možnost zakoupit najdete zde.

img_7067

Pišlické hračky

O Pišlíkách už jste si mohli přečíst něco minule, nemá cenu to opakovat, ale určitě má cenu znovu zdůraznit, jak jsou úžasné 🙂 Tak jsem si je prostě musela zase vyfotit.

img_7070

Jana Nachlingerová

Možná jste o ní slyšeli už ve spojitosti s Rosou Mitnik, se kterou vydali nádhernou pamětní knížku, kam si můžete zaznamenávat důležité milníky vašich dětí (interaktivní deník malého člověka). Nicméně Jana tvoří daleko více zajímavých věcí. Například toto je krabička Množiny obrázky na hraní učení a vyprávění, kde najdete 12 skupinek (množin) vytištěných na velkých kartách a 72 kartiček, které jsou určeny ke komunikaci a hře s dětmi, kdy můžete společně hledat dvojice či trojice, protiklady, poznávat barvy, vyprávě vlastní příběhy a tak dále.

Cesta na svět

Tahle knížka se nám (asi) nebude už hodit, ale pro vás možná dobrá inspirace, pokud očekáváte příchod sourozence pro pro vašeho provorozeného. Zodpovídání dotazů dětí,  jak vlastně přišly na svět, vám s pomocí Jany H. Hoffstädter už nebudou dělat problém.

My dvě

Monika Matějková a Veronika Watzková mají svou raketu vystavenou už za výlohou před vstupem na výstavu. Jejich ručně vyráběné hračky pro děti mají společný název Mimozem.

img_7088

img_7076

Najdete zde spoustu vystavujících

René Šulc, Václav Mlynář (DeForm), Jaroslav Juřica, Vrtiška a Žák, Pišlik (Václav Kvapil), Tomski & Polanski, The Three Trees, Studio Kroužek (Johana Němečková), Poleno (Andrea Tůmová), Pepe a Tete, NUXO, Moles in Holes, Lollipop, MY DVĚ, Kutulu, Fatra Napajedla, Libuše Niklová, Jerry and Anna Kozovi, Jan Čapek, Devoto, Michal Strach, Směr, Modernista, Dino Toys, Kovap, Zlatomíra Cirhanová, Tereza Vostradovská, Unlimited Design, Tomáš Rejmon, Julie Chrpová, Karolína Fardová, Pepe hračky, Papelote, NaPoli, Alžběta Skálová, Meandr, Labyrint, Kosmas, Jou Jou, FU.FO, Bylo nebylo, Běžíliška, Baobab, Akropolis, ToKvído, Shark in the Park, MOE, Ice Ice Baby, Kateřina Kuchařová, Praguetique.

img_7087

A také dřevěnou instalaci z dílny studia H3T. Ta slouží jako herna pro děti i jako výstavní prostor tak, aby si hračky, u kterých to není výslovně zakázáno, mohli vyzkoušet rodiče i děti.

výstava Designéři dětem

Výstavu si můžete prohlédnout již od 19. 10. 2016 a až do 6. 1. 2017 v sídle GALERIE CZECHDESIGN ve Vojtěšské 3 na Praze 1 vždy od pondělí do pátku od 11 do 19 hodin.

Zdroj informací a obrázků: www.czechdesign.cz, pepeatete.wixsite.com, hravouka.circusatos.com, www.startlab.sk, mydve.com, www.fler.cz/jou-jou

2 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..