Babyfood Děti Recenze a tipy

Ochutnali jsme: Bear Nibbles

Když jsem byla malá, milovala jsem Kateřinky. Ne proto, že se jmenovaly stejně jako já, ale protože byly dobré a já se po nich mohla doslova užrat. U nás ve městě je měli jen na jednom místě a já tam vždycky nějaké vyškemrala. 

Doba se posunula a vy si díky sušičce můžete podobné dobrůtky vyrobit doma sami. Recepty najdete třeba u Kitchenette. Pro línější rodiče však existuje jiná varianta, koupit si je. Na výběr je mnoho příchutí z čistě ovocných nebo kombinace ovoce a zeleniny.

A jak probíhá výběr u nás? Napřed udělám veeelkou objednávku u svojí kamarádky v jejím obchodě s houpacími prkny Utukutu. Pak přinesu domů pytel se všemi příchutěmi, které se dají koupit. Sebastián si je prohlédne…


…zkontroluje složení na všech těch barevných obalech, které ukrývají buď proužky nebo tlapičky nebo kousky, ze kterých jdou skládat příšerky.


Nakonec si jeden pytlíček vybere a ty ostatní ihned putují do skříně tak 2 metry nad zem, aby je hned všechny nesnědl. Tak jsou dobré!


Nemá žádné preference, u každého pytlíčku se mu rozzáří oči a pochutná si.


Co ale dělá Bear Nibbles tak jedinečnými? Bude to postup výroby, který se od ostatních liší. V téhle firmě sbírají čerstvé ovoce a zeleninu vždy v sezóně, využívají je celé a nikdy nepoužívají koncentráty. Všechno se pak peče dohromady velmi opatrně na nízkou teplotu 42°C, což z nich dělá RAW svačinky. A nakonec sušené plátky nebo tlapičky ručně krájí a tvarují. Tyhle svačinky neobsahují ani cukr, koncentráty a už vůbec ne éčka a podobné zbytečnosti. Na rozdíl od běžné výroby podobných svačinek, kde se ingredience svaří a pak zas za nízké teploty tvarují, Bear Nibbles obsahují právě díky nízké teplotě přirozené vitamíny i minerály.

A pro vaši představu: 20g balení pokrývá 1 z 5 doporučených denních dávek ovoce a zeleniny a nahradí tak klidně jedno malé jablíčko. Určitě ale nedoporučuji nahrazovat všechny ovocné dávky těmito roztomilými pytlíčky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..