Baby Friendly Děti Kam vyrazit Recenze a tipy

Kam s dětmi: Maxíkov, Černý Most

Nákupní centrum na Černém Mostě se už dlouho pyšní čtyřmi hvězdičkami. Důvodů je mnoho, ale tím, který můžu ocenit jako rodič, je určitě zázemí pro děti od těch nejmenších po ty největší zlobily. Navštívili jsme Maxíkov.

Nakupovat sem jezdíme často, ale Sebastián už nevydrží být moc dlouho hodný. Vždycky tedy navštívíme napřed dětský koutek. Nechodíme však do toho placeného (s hlídáním od 3 let), ale oblíbili jsme si Maxíkov, který je přístupný zcela zdarma. Musíte tedy počítat, že ne vždy bude koutek celý jen pro vaše děti nebo že tam budou jen samí andílci.

Herní prostor je určený pro všechny děti do 11 let, a pokud se rozhlédnete pořádně, zjistíte, že jste se ocitli vlastně v přírodě. Skoro 500 m2 ukrývá 3 hlavní zóny: pro nejmenší slouží část s jezírkem, v němž jsou instalována světla vybízející ke skákání a trénování koordinace těla i motoriky, o něco starší děti zaujme určitě lesní stezka a ti nejstarší mohou vylézt až do hnízda a rozhlédnout se z výšin po celém prostoru. 

Do Maxíkova se dostanete z venkovního parkoviště nebo přímo z prostoru centra. Pokud přijdete tudy, narazíte na ostrovy, které jsou určené pro odpočinek celé rodiny. Je to také prostor, ve kterém je plánován nejrůznější program pro děti. Jezírko je pro děti do 3 let a to modré, co vidíte, nejsou chapadla, ale řeka. Světla se rozsvítí vždy, když se jich dětské ručičky či nohy dotknou. 

Jezírko, Maxíkov
Jezírko s interaktivní světly pro trénování motoriky

Mezi řekou a hnízdem najdete les a v něm spoustu stezek, kde se dá poskakovat, plazit šplhat. Lesní stezka je sice pro děti od 4 let, ale mosty a lana budou lákat i ty dvouleté. 

lesní stezka, maxíkov
Lesní stezka

A nakonec hnízdo, tedy prostor určený spíše pro malé školáčky. Vyšplhat do něj dá práci, ale ale za ten rozhled to určitě bude stát. Hnízdo je koncipováno tak, že se v něm dospělým pohybuje opravdu dost těžko, ale nemusíte mít strach. Hřiště je plné bezpečnostních prvků, a tak se nemusíte bát ani u vašich malých dobrodruhů.

hnízdo, maxíkov
Hnízdo v korunách stromů

Přestože jsou zóny zpravidla označeny věkovou kategorií, Sebastián bez problémů projde celý herní prostor a vyšplhá, kam potřebuje. Když sem jdeme s kamarádkou, máme děti od 1 do 4 let, a je to bezpečná zábava! Maxíkov je přístupný v otevírací době centra od 9:00 do 21:00 hodin.

A kam vyrazit s dětmi příště? Vyberte si z míst, která jsme pro vás už navštívili.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..