Recenze a tipy Rodiče V kuchyni Zaujalo nás Zdraví

Ochutnali jsme: Nemléko

Ač se nemůžu řadit rozhodně mezi vegany, mandlové mléko mám moc ráda. Občas si ho koupím a občas doma vyrobím. Nemohla mi tak ujít skutečnost, že se dva mladí vegani rozhodli vyrábět vlastní Nemléko.

Kdo dojí mandle

Vyrábět rostlinná mléka jinak, než jak jsme byli doposud zvyklí, se rozhodl mladý pár Amálie s Davidem. Spojili tak vlastní stravovací návyky a vědomosti nabyté studiem marketingu, práv i designu. 

Zdroj: Generace 21

Kromě toho, že si pro nemlékovou kampaň zvolili opravdu netradiční slogan i grafiku, dali si záležet na tom, aby bylo Nemléko opravdu něčím, co v obchodech nenajdete. Hlavní odlišností je tak samotný obsah mandlí, který činí celých 12 %. Jak vlastně poznáte, že obsahuje rostlinné mléko větší podíl základní složky? Zejména v jeho hustotě.

Pokud budete Nemléko ochutnávat, doporučuji přikoupit i mandlové mléko od Alpro a nalít si obě tato mléka do sklenice vedle sebe. A samozřejmě ochutnat 😉 Dalším rozdílem je sladidlo. Nemléko není slazeno cukrem, ale datlemi. Odtud pochází také nahnědlá barva. Kromě toho obsahuje Nemléko ještě filtrovanou vodu a špetku himalájské soli. Nic víc.

Zdroj: Facebook Nemléko

Pasterované, nikoliv tepelně upravované Nemléko jsem měla 2 dny v lednici, absenci chemie tak potvrdilo i to, že se mandle a datle, tedy pevná složka, začaly oddělovat od vody. Navíc ho dostanete ve skleněné láhvi. A ty já miluju. Pokud mi je někdo nevyhodí do sběru, že?!

 

nemléko
Zdroj: Facebook Nemléko

Kde Nemléko zakoupíte

Seznam všech míst, kde se dá Nemléko aktuálně zakoupit, najdete přímo na Facebooku Nemléko ZDE.

Jak chutná Nemléko

Nemléko jsem si koupila jako takzvaný must have. Těšila jsem se, až ho doma uložím vychladit do lednice, otevřu ho za doprovodu typického prasknutí víčka na skleněné láhvi a prostě ho vypiju. Jen tak. Koupila jsem si variantu s vanilkovou příchutí, kterou dodává pouze čistá mletá vanilka v 0,1% podílu.

Už po prvním doušku jsem litovala, že jsem si domů přinesla jenom čtvrt litru. Oni tam větší neměli, ale stejně mi to bylo líto. Cítila jsem…mandle! Opravdová, nefalšovaná, mandlová chuť. Žádné cukry, chemické -any -áté, stabilizátory, emulgátory… V porovnání s komerčním produktem jednou tak velká výživová hodnota, tedy daleko větší podíl bílkovin i tuků při téměř stejném obsahu sacharidů. Kdybych měla jen tu přírodní variantu, bylo by mi snad i líto jí nalít jinam než do pusy 🙂 Nemléko se dá použít všude tam, kam se běžně používá kravské  mléko nebo smetana. 

Těch 250 mililitrů do mě zapadlo tak rychle, že i ta dekorace na focení trvala delší dobu. Je to prostě dobrůtka dobrůtková.

Pokud byste chtěli podpořit výrobu Nemléka, a to makového, máte ještě pár dní možnost na Hithit.

Zdroj náhledového obrázku: Hithit – Zamiluj se do Nemléka

8 Comment

  1. Mám alergii na kravské mléko, chápu správně, že tedy i pro mě je nemléko dobrou volbou v tomto případě ?

    1. Hezký den Petro, rostlinná mléka určitě nejsou vhodná jako náhrada za mateřské mléko. Ve dvou letech se ale předpokládá, že má dítě zavedeno už spoustu potravin včetně ořechů, takže pokud na ně nemělo reakci, určitě doporučuji makové, mandlové nebo kešu. Nejlepší je ale určitě domácí 😉

  2. Dobrý den, mám alergii na bílkovinu kravského mléka, a proto jsem moc ráda za různé alternativy. Jsem ale alergická i na mandle – tedy konkrétně na jejich slupky. Bílé jádro mi nijak nevadí. Jsou tato mléka vyrobena z celých mandlí nebo mandlí loupaných? Děkuji 🙂

    1. Milá Bětko, mám za to, že nemléko se vyrábí z celých mandlí. Pokud si však chcete být jistá, určitě kontaktujte výrobce, rádi se o informaci podělí. Hezký den!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..