Děti Kam vyrazit Recenze a tipy Rodiče

Kam s dětmi: Luxus ukrytý nad brouzdalištěm Žlutých lázní

V rámci sobotního oběda jsme vyrazili do míst, kde byste děti běžně nehledali. Na rozdíl od druhé poloviny Prahy, která trávila odpoledne v areálu Žlutých lázní, jsme na ně mohli shlížet z restaurace, jejíž druhé jméno by mohlo být „luxus“. Stojí přímo nad oblíbeným relaxačním místem. Naším cílem se stala Manhattanem inspirovaná restaurace SOHO na Podolském nábřeží.

Jelikož Sebastiánovi rostou zuby, neměla jsem úplně čas zmapovat dokonale celou restauraci, ale zběžně jsem jí prošla se (řvoucím) dítětem v náručí. Řeklo by se, že zrovna do téhle restaurace děti nepatří, ale opak je pravdou. Kromě potřebného zázemí, které je vybavené vším pro přebalování nejmenších dětí, se tu každý víkend totiž konají rodinné brunche, v rámci kterých můžete vybírat i ze speciálního menu.

luxus

Prostor je rozdělen na přední část, kde najdete víceméně pouze klasické stoly, na střední část, ve které se můžete pohodlně usadit do stylových křesílek nebo si dát vodní dýmku, a na část venkovní, kde si lehnete a relaxujete.

IMG_5739  IMG_5742

[irp]

Děti vaří

Víkendový brunch také umožňuje svěřit děti do rukou animátorek, které zajišťují zajímavý program pro děti nebo s nimi vaří. Náš druhý nejmenší stolovník, o kterém jste si už mohli něco přečíst v rámci článku Dárek pro tříleťáka, využil možnosti připravit si vlastní „kusí“, tedy v překladu z jeho jazyka cookies.

cookies

My dospělí jsme zvolili jak menu v rámci brunche (polévka, hlavní chod i dezert), tak ze široké nabídky sushi, které bylo vynikající a byla k němu velká hromada nakládaného zázvoru a štiplavého wasabi. Já jsem si svou porci z krásných krabiček mohla sníst až doma. Stejně neumím jíst hůlkama.

Zcela objektivně uznávám, tohle místo nepatří mezi nejlevnější restaurace. I my jsme byli zváni. Nicméně pokud hledáte místo pro sváteční příležitost (třeba zásnuby nebo kulaté narozeniny, které mnohdy trochu luxus vyžadují) a rádi zkoušíte jinou kuchyni, doporučuji zavítat kousek za známý Vyšehrad.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..