Recenze a tipy Rodiče

Svatba 2017: 4. díl Květiny a dekorace

Už při výběru šatů, respektive oblečení pro ženicha, jsme si zvolili barvy, které budou provázet celou naší svatbu. Mezi naši oblíbenou kombinaci patří červená s tmavě modrou. Zejména námořnický styl nosím já a Sebík hodně často, a tak se to prostě nabízelo.

Květiny / jaro 2017

Na jaře jsme se také začali poohlížet po dodavateli svatebních květin. Neměla jsem v plánu oslovovat klasické květinářství. Volba tedy padla na květiny z louky 🙂 Což ovšem neznamená, že by se mělo jednat o plané rostliny.

Na internetu jsem si našla vzorovou květinu a poslala jí jako inspiraci. Rychle jsme se domluvili a mohli jsme začít sepisovat, jaké květiny budeme pro celou naší svatbu potřebovat.

Co byste měli mít:

  • svatební kytice
  • korsáž pro ženicha
  • květinová výzdoba svatební tabule
svatba
Fotorazdva

Co jsme vzali navíc:

  • květiny pro maminky
  • květiny pro výzdobu svatebního oblouku a prostor, kde se svatba konala

V různých zdrojích se dočtete, že byste měli pořídit i takzvanou házecí kytici, a to pro případ, že si tu svou chcete jednoduše nechat. Jakožto nevěsta jsem se ovšem rozhodla, že žádná házecí kytice nebude. Nebylo vůbec házení kytice. Nechtěla jsem vyzývat všechny svobodné dámy, aby se před publikem potupně nutily chytat symbol nadcházejícího sňatku.

Doporučuje se taky květinou ozdobit svědky. Pro muže do klopy, pro ženy náramek nebo květina. Ani to jsme neměli. Stejně jako ostatní svatebčani dostali i naši svědci originální vývazek se symbolem srdce.

Fotorazdva

Pořídili jsme ovšem květiny pro výzdobu svatební tabule a ostatních prostor, nezapomněli jsme pověsit pár květin i na slavobránu. A květiny jsme dali i našim maminkám.

Vázy jsme si mohli za zálohu zapůjčit, my jsme však zakoupili několik větších nádob v obchodě s nábytkem a pro menší květiny postačili decentně ozdobené skleničky od jogurtů.

Dekorace / léto 2017

Existuje spousta svatebních bazárků, kde si můžete již použité dekorace nejrůznějšího druhu koupit od jiné nevěsty, která má už svůj den za sebou. Za zlomek ceny si tak můžete koupit prostě cokoliv vás napadne.

Já jsem na bazarově koupila opravdu jen minimum věcí. A to hlavně proto, že jsme to s dekoracemi vůbec nepřeháněli. Na přání a případné finanční dary jsme přetvořili kamarádčin starý kufřík. Fotografie jsme zavěsili pomocí malých dřevěných kolíčků na rybářskou síť. Vzkazy napsali svatebčani na malé papírky a hodili je do velké láhve.

A co jsme měli na stolech? Pouze drobné květiny, svíčky a papírové lodičky a parníčky, které skládaly moje úžasné kamarádky. Nemusíte mít dekorace za tisíce, aby to udělalo dojem!

svatba
Fotorazdva

1 Comment

  1. Dobry den, mohu se prosim zeptat kolik vas to vsechno zhruba stalo? Jde mi predevsim o tu restauraci Leta Pane. Zda-li jsou drazsi nebo to je v podstate prumer jako vsude.

    Dekuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..