Babyfood Cestování Děti Recenze a tipy

Testujeme na cestách: Termoska Pacific Baby a AVENT VIA pohárky s víčkem

Jistě jste si všimli, že v poslední době se Sebastiánem hodně cestujeme. Ne po světě, spíš jen po Praze. Abychom se doma nenudili. Na to jsme si pořídili základní zimní výbavičku, o které jste si mohli přečíst zde a taky pár praktických produktů z našeho oblíbeného obchodu pro děti a jejich rodiče.

AVENT VIA pohárky s víčkem

Sebík už pravidelně papá obědy ze zeleniny, takže bylo třeba myslet na to, jak zeleninu v přiměřených porcích uchovat a následně stejnou nádobu použít i na krmení. V podstatě se to samo nabízelo, nejpraktičtější jsou samozřejmě plastové nádobky. Vejde se do nich potřebné množství, a zároveň jsou lehké. V tomto případě jsme sáhli po ověřené kvalitě a vybrali AVENT VIA pohárky s víčkem.

Hlavními výhodami je šroubovací uzávěr, díky kterému žádná tekutina neproteče ven. Kalíšky jsou vhodné i na skladování mateřského mléka. Pohárek je možné rovnou připojit také k odsávačce a navíc z něj můžete v případě potřeby udělat klidně i kojeneckou lahvičku. To však za předpokladu, že máte k dispozici VIA adaptér (součástí větších balení nebo jídelní sady). Pohárky se dají popisovat, stohovat, mrazit, umývat v myčce, ohřívat a sterilizovat. A samozřejmě neobsahují BPA.

My jsme vybrali variantu o objemu 180 mililitrů, což je objem dostačující pro porce, které Sebastián dokáže nyní spořádat. Je to velikost akorát pro cestování. V nabídce však najdete i větší pohárky o objemu 240 mililitrů nebo celou jídelní sadu pro batolata, která obsahuje i lžičku a receptář.

Každý kelímek má velmi praktický design. Ze strany najdete vždy odměrku s maximem 180 mililitrů. Na víčko si pak můžete v případě mražení napsat vše potřebné: jméno dítěte, pokud jich máte víc a každé jí něco jiného, datum uskladnění, čas nebo datum spotřeby, velikost porce.

AVENT VIA pohárky s víčkem zakoupíte ZDE.

[irp]

Termoska Pacific Baby

V rámci příkrmů je nutné dbát také na pitný režim. Sebastián je někdy tak nacpaný zeleninou, že už nechce po obědě mlíčko. Po chvíli mu ale nabízím vodu, aby jídlo trochu zapil. Důvody jsou hned dva. V první řadě si musí vypláchnout ústa od zbytků jídla, aby mu případně ve spánku nezaskočily. A za druhé zeleninová strava (obzvlášť mrkev) staví, takže podáváme tekutiny z důvodu předcházení zácpy. A že to není v rámci zavádění příkrmů nic neobvyklého potvrdí asi každá maminka.

A protože se blíží chladné měsíce, začneme podávat také teplý dětský čaj (bez chemických přísad, aroma a sladidel, nejlépe bylinkový). Základní výbavou pro začínající čajomilce by měla být určitě termoska. A my jsme našli takovou, která je vhodná pro děti od narození do předškolního a mladšího školního věku (výrobce sám udává do 5 let). Jedná se o nerezovou dvouplášťovou Termosku Pacific Baby. Vybrali jsme objem 200 mililitrů (i když ve skutečnosti se vejde až 300 mililitrů tekutiny), protože termoska je sama o sobě těžká a Sebastián by ji do budoucna velmi obtížně unesl.

Opravdu skvělou recenzi, včetně testu teploty a informací ke kompatibilitě s dalšími kojeneckými komponenty (savičky AVENT, NUK, MAM), napsali Ben a jeho maminka Sima. Najdete ji na blogu Feedo.cz. Ve zkratce: termoska by měla udržet teplotu nápoje (teplého a dokonce i studeného) po dobu 8 hodin (na obalu udána doba 10 hodin). Termoska má široké hrdlo (je vidět stupnice), dobře se čistí, je nerezová, tudíž odolná vůči bakteriím. Neobsahuje BPA, PVC ani ftaláty.

V základním setu jsme dostali Termosku Pacific Baby se savičkou vhodnou pro novorozence s pomalým průtokem, ale můžete si dokoupit i savičky s rychlejším průtokem nebo pítka pro starší děti. My jsme rovnou pořídili Handle set Pacific Baby, tedy set, který je vhodný pro samostatné pití od 9 měsíců (nebo dříve, pokud je děťátko šikovné), protože obsahuje speciální savičku a taky ouška, aby se dětem lépe termoska držela.

Savička pro novorozence/Savička od 9 měsíců s oušky

Jak už jste si mohli také přečíst v článku o lištičkovém hrníčku, Sebík se učí samostatně pít. S termoskou to jde podstatně hůře, protože jakmile je naplněná tekutinou, je na něj těžká. Když jí dostane do ruky, trochu ho podezírám, že jí nechce z důvodu žížně, ale protože to je dobrá hračka. Každopádně jí má moc rád. Zatím ale používáme obyčejnou savičku bez oušek.

Termosku PACIFIC BABY zakoupíte ZDE. Pokud byste chtěli jiné barevné provedení nebo jiný produkt od značky PACIFIC BABY, nahlédněte ZDE.

Produkty na testování poskytl internetový obchod

logo feedo

Zdroje informací a obrázků: www.feedo.cz

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..