Děti

Zlom ve 4 měsících

A je to tady. Někam mi zmizelo to malinké miminko, co chtělo pořád jenom spát. Ptala jsem se toho chlapečka, co jsem ho našla místo svého malého děťátka, a taky nevěděl, kde by se mohl schovávat. A tak jsem si nechala nového Sebastiána, kterému byly právě 4 měsíce.

Tenhle nový skřítek už se s malou pomocí převrací na bříško, kde ho to moc baví. Zatím teda nemá moc vypracované bicáky, takže mu občas uvízne ruka po břichem, a to se pak umí vztekat. Ale taky se stane, že odvrátím na minutu hlavu od ležícího miminka, a najdu ho na bříšku, jak si spokojeně prohlíží svět ze šnečí perspektivy.

IMG_5595

Je to dítko zvídavé, a tak má nejraději, když může sedět na klíně a pozorovat, co se kde děje. Jelikož sám bez opory ještě tělíčko v sedu neudrží, je to vždy jen chvilka, abychom zbytečně nezatěžovali jeho tělíčko, které na to ještě není připravené.

Na vyšší level povýšil Sebík to svoje modlení, však víte, ty sepnuté ruce před tělem. Nyní se učí propojovat ruce se zrakem, takže dává pokyny k uchopování a následnému ochutnávání. Největší problém nastává, když ho hračka přestane bavit. Neumí dát pokyn ruce, aby předmět upustila. A to se vzteká moc. Pro trénování máme teď skvělého pomocníka od Lamaze (postřehy si budete moct přečíst později). A taky už si občas umí podat dudlík, což je docela praktické.

IMG_5594

Velký skok jsme zaznamenali také v rámci smíchu. Sebíka teď baví různé lechtání a šimrání po těle a umí to náležitě ocenit. Krásně a nahlas se směje, je to opravdu čistá radost. Využívá také různých zvuků, aby nás přivolal nebo aby vyjádřil svou nespokojenost. Všechno tohle má ale i své proti, protože od té doby, co se učí a posouvá ve vývoji, jde nám o něco hůře praktikovat BKM.

Poprvé jsem taky viděla, jak mu může být nepříjemná přítomnost někoho cizího. S Monikou z Dítě jinak se vídáme poměrně často, a tak pro něj není neznámá, nicméně při posledním nečekaném přiblížení začal hodně plakat. Stejně tak se nyní leká také pronikavějších zvuků, když třeba zazvoní telefon. V takových případech pak pomáhá pouze maminky náruč.

náruč

Z poslední cesty za (pra)prarodiči jsem dovezla krabici plnou dětských knih, která na své nové malé čtenáře čekala dlouhých 30 let. Už se těším, až vám ty poklady představím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..