Děti Montessori Recenze a tipy Rodiče Zaujalo nás

Inspirace: Vánoce pro nejmenší I

Každoročně můžete na mnoha stránkách nalézt inspiraci na vánoční dárky pro nejmenší. My přinášíme příklady dárků, které jsme osobně ověřili a koupili a samozřejmě jimi podarujeme naše nejbližší nejmenší.

0 – 12 měsíců

Vkladací puzzle (černobílé) BIGJIGS

Jak už jistě víte, kombinace černé a bílé je v případě nejmenších dětí naprosto skvělá volba. Je to spojení dvou základních barev, na které dokáží nejmenší děti reagovat a hlavně je vidět. Tyto vkládací puzzle využijete dvěma způsoby – nejdříve můžete dětem nabídnout pouze samostatné kostičky různých tvarů i vzorů. Až trochu povyrostou, mohou se učit vkládat do připravených výřezů a dotvořit tak zvířátko.

Vánoce
Foto: Bigjigs
Foto: Bigjigs

Knihy z edice Náš svět od Radky Folprechtové ALBATROS

Doufám, že jste si nemysleli, že kupovat knihy nejmenším dětem je hloupost! Po oblíbených leporelech z edice Minipedie jsem objevila další kousky, které určitě doporučuji nejmenším i jejich rodičům. Přestože jsou knížečky určené spíše dětem, které se začínají učit kreslit, pořídili jsme je dětem kolem 6 měsíců, protože kresby v nich ukazují běžné věci krásně jednoduchým způsobem.

Foto: Albatros
Foto: Albatros
Foto: Albatros

12 – 24 měsíců

Puzzle zvířecí hlavičky BINO

Vždycky, když objevím nějakou hračku, která umí hezky zobrazit domácí zvířata, ale zároveň naučit děti něco navíc, neváhám a beru. Smyslem skládačky s příjemně ilustrovanými motivy je složit dvě správné poloviny zvířátka k sobě.

Foto: Bino

Dřevěné potraviny BIGJIGS

Jestliže máte nebo se chystáte dětem pořídit kuchyňku, nezapomeňte kromě hrnců a spotřebičů pořídit také jídlo! My jsme objevili docela věrohodné dřevěné kousky a pořídili pár základních potravin. K výběru je ale spousta jiných surovin i nápojů.

Foto: Bigjigs

Miniatury květin SAFARI LTD.

Tyhle nejrůznější repliky patří mezi mé oblíbené! Kromě fauny mezi nimi najdete klidně i dopravní prostředky, lidské orgány nebo zaměstnání. Holčičkám se ale určitě zalíbí květinky.

Foto: Safari Ltd

LEGO DUPLO

Stálice mezi dětskými stavebnicemi. I na nás už došlo. Okolí mi pořád říká, že máme doma málo autíček, a tak jsem podlehla. Pod stromečkem tak Sebastián najde bagr i náklaďák. Akorát si je bude muset složit.

Foto: Lego

 

Knihy z edice Velká knížka pro malé vypravěče ELLA & MAX

Mezi naši nejoblíbenější patřila doposud Praha. Kromě oblíbených pražských zákoutí Malostranského náměstí nebo Střeleckého ostrova se zde prolínají i roční období a různé příběhy. Pod stromečkem ještě Sebík najde díl o stavění, autech nebo letišti.

Foto: Presco

Dřevěné pexeso BINO

Zprvu jsem měla myšlenku, že dřevěné pexeso vyrobím doma sama. Možná se k tomu někdy dostanu, ale nyní se nám do rukou dostalo toto pexeso (opět) se zvířátky, které se navíc ukládá do dřevěné krabičky. Kromě párování stejných dvojic slouží krabička k vhazování, takže za jednu cenu získáte dvě hračky/pomůcky.

Foto: Bino

2 – 4 roky

Dynamické domino HAPE

Když se Martin vyslovil, že by rád Sebastiánovi pořídil nějakou zábavnou stavebnici, polilo mě celkem horko. Představila jsem si všechny možné hrůzy, co by se u nás doma mohly objevit. Ale pak se objevilo toto! Dynamické domino, bomba! Most, zvonek, kolejnice i klasické barevné domino. Určitě pak ukážeme, jak to opravdu funguje.

Foto: Hape

Dřevěné obkreslovací vzory BIGJIGS

Tyto dřevěné kousky jsou super dárkem pro všechny malé umělce i ty, kterým nechcete předkládat klasické trojrozměrné hračky. Všechny kousky jsou uložené v pytlíčku, kam je po hře zas mohou děti uklidit. Skvěle doplní přiřazování ke kartičkám.

Foto: Bigjigs
Foto: Bigjigs
Foto: Bigjigs

Logico Primo MUTABENE

Tato didaktická pomůcka by neměla chybět v žádném dětském pokoji. V nabídce je totiž spousta karet a úkolů pro všechny děti od 3 let (a dříve). Funguje to tak, že se zvolená karta zasune do rámečku a děti posouvají barevné knoflíky a přiřazují je ke správné odpovědi. Po vyřešení všech 6 úkolů se destička otočí a porovnají se barvy a správné řešení.

Foto: Mutabene

Knihy z edice Správné chování je hračka KNIŽNÍ KLUB

Najít knihy, které by malým dětem jednoduše a zábavnou formou vysvětlily, co znamená být zdvořilý nebo jak pomáhat ostatním a jak si dávat pozor na ulici, nebyla lehká věc. Ale existují. A jejich cena je nižší než 60 Kč za jednu.

Foto: Knižní klub
Foto: Knižní klub

Pexetrio BETEXA

Pexetrio je naučná hra podobná klasickému pexesu, jen se nesbírají dvojice ale trojice, které jsou označený shodným znakem pro snadné rozeznání.

Foto: Betexa

Hra Contura/Slepá kráva RAVENSBURGER

Údajně je tato hra určená pro děti od 5 let, ale my jsme si ji trochu upravili. Původně mají děti s nasazenou maskou rozpoznat podle tvaru a obrysu očím skryté předměty. My jsme vynechali masky a Sebík se učí přiřazovat předměty a obrysy zpět do desky, odkud se vylupují.

Foto: Ravensburger

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..