Děti Knihomol Montessori Recenze a tipy

Dětská knihovnička: Minipedie aneb další svojtkoviny!

Už jsou doma! Další tři úžasné kousky, kterých jsem se nemohla dočkat. Ano, řeč je o dětských knihách. Ale jsou to přesně ty knihy, které Sebastián tolik miluje a které si sám chodí do knihovničky brát a pak si je (sám) „čte“ a prohlíží. Dětská knihovnička ubytovala tři nové svojtkoviny!

Ty malé potvůrky otvůrky a kolečka jsou jako dělané pro nejmenší prstíčky. Stačí posouvat nebo otáčet a z knihy se stane úplně živý příběh. Tím, že jsou stránky z opravdu pevného kartonu, si je může prohlížet i to nejmenší zlobidlo. To se hodí pro destrukční týpky jako je náš Sebík. Naštěstí kniha se nevyjde Yasperovi do tlamy. 

Doma už máme základní edici, ze které nám snad chybí jen Farma. Ale tu už zřejmě dokupovat nebudeme, protože se těšíme spíš na zajímavé novinky. Více se můžete dozvědět zde.

Jídlo

Jídlo patří mezi nejoblíbenější hračky. Díl o jídle se stal rychle populárním. Prohlíželi jsme si, zdravou zeleninu i méně zdravé hranolky nebo bonbóny. Vtipný přišel Sebíkovi obrázek, kdy si chlapeček dává do pusy banán nebo jak pije z láhve. Ještě úplně sám neovládá všechna ta hejblátka, ale učí se rychle a rád si nechává předčítat a ukazovat.

knihovnička

Prolistovat knihu Jídlo můžete zde.

Protiklady

Pro mě asi zatím nejhezčí Minipedie. Protiklady se opravdu povedly a mají dětem co říct. Nechybí všechny možné variace a zvířátka. Sebík našel své oblíbené prasátko a hned na něj ukazoval.

Další zábavnou částí pro něj byla housenka. Chvíli měla krátké tělíčko, chvíli byla dlouhá. Každopádně prstíček z téhle stránky nesundal hodně dlouho.

Prolistovat knihu Protiklady můžete zde.

Divoká zvířata

Tato kniha trochu navazuje na Kdopak bydlí v ZOO, která dělala Sebíkovi společnost při nemoci docela nedávno. Pozvali jsme opět na pomoc pár našich zvířátek! Přišly vysoké žirafy, mohutný slon, řvoucí lev i malý tygr, opičáci, taky přiběhla liška z lesa a připlavala chobotnice z oceánu! 

A tak jsme zavzpomínali, jak jsme se nedávno houpali na hřišti na houpačce. Jako ta opička. Nebo jak jsme plavali ve slané vodě jako ta chobotnice. Ukázali jsme si, kdo vyrábí pravý med. A podívali se do džungle.  

Prolistovat knihu Divoká zvířata můžete zde.

Tuto knihu a mnoho dalších můžete zakoupit v Nakladatelství Svojtka & Co.

2 Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..