Kam vyrazit Recenze a tipy Rodiče

Kam do kavárny: Coffee Corner

Kemp uprostřed Prahy? Srí Lanka na Žižkově? Neuvěříte, dokud neuvidíte. Taky jsem nevěřila a dosud ani netušila, že vůbec takové místo v Praze existuje.

Toto místo, tenhle malý kouteček, který je šikovně ukrytý v areálu kempu, najdete poblíž sportovního areálu Pražačka na adrese Nad Ohradou 17, Praha 3 – Žižkov. Dostanete se sem tramvají ze zastávky Biskupcova nebo Vozovna Žižkov či pěšky po cyklostezce z Krejcárku (jsou zde schody a trochu komplikovanější terén, takže s kočárkem spíš nepočítejte).

IMG_5378

Jak už název sám o sobě napovídá, kavárna je takový koutek. Je to malý, několikapatrový prostor obklopený starými okenicemi a paletami. Samé dřevo, sklo, květiny, kouzelné dekorace, stylové židle, postele i houpačky.

coffee 1

Hned u vchodu stojí bar, zde si můžete při čekání na obsluhu přečíst aktuální nabídku.

coffee 2

Najdete v ní domácí limonády (levandulová, heřmánková, okurková, meduňková a další) i stylovky od Fritze a veganské Miepsky, berlínskou kávu Five Elephant, sypaný čaj ze Srí Lanky… K jídlu pak koláče, vafle nebo třeba chleba s máslem!

coffee 3

V rámci Coffee Corner si můžete po ránu taky zacvičit jógu. To jsme sice nestihli, ale jen co jsme dosedli, už se nám nechtělo vstávat. Takový klid! Není divu, že Sebastián spinkal celou dobu jako špalek. Pokud si budete chtít odpočinout a zároveň navštívit něco netradičního, tohle je to pravé místo.

IMG_5374

Trochu mě mrzí, že jsem kavárnu nevyfotila v celé své kráse třeba ze zadní strany a taky že jsem nenavštívila přilehlé teepee, ale aspoň se přesvědčíte sami na vlastní oči, jak je tohle místo magické.

Pokud se sem vydáte, nezapomeňte to stihnout do konce září, kavárna se otevírá pouze v létě. A pokud se vám tu zalíbí a budete se chtít vrátit, podepište také petici na zachování zdejšího kempu, kterému Sportovní a rekreační areál Pražačka nechce prodloužit nájemní smlouvu pozemku, na kterém celý relaxační areál stojí. My budeme držet palce!

3 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..