Děti Montessori Na stolečku

Na stolečku: Malý lékař a jeho pacientka

Seriál Na stolečku určitě neskončil, měli jsme jen menší pauzu, a nyní přicházíme s novou řadou pro starší a vynalézavější děti.

Lékařský kufřík jsme měli na seznamu už dlouho. A důvodem bylo hlavně to, že jsem jednak trvala na dřevěném provedení a jednak jsem hledala kvalitní provedení za rozumnou cenu.

Kufřík pro veterináře

Kufřík, který jsme dostali od kamarádky, není tak úplně kufříkem lékařským, nýbrž veterinářským. I když na něm i v něm najdete hodně obrázků zvířátek, všechny pomůcky a léky najdete u běžného doktora.

Na stoleček jsem Sebastiánovi připravila pacientku (bez oblečení), tedy panenku, kterou jsem koupila nedávno v second-handu asi za 30 Kč. Položila jsem jí na ubrousek z kufříku a kolem jsem připravila vše, co bylo k jejímu ošetření a léčení třeba. Jediné, co jsem včas uchránila, byly papírové recepty a průkaz pacienta, ty by Sebík asi poničil.

na stolečku

Doktor klepe na srdíčko…

Pacientka Lilli přišla do stolečkové ordinace s menším zraněním na nožičce. Takže jí pan doktor lehce ošetřil a dal jí náplast. Nic však nepodcenil a pak si také poslechl srdíčko.

Nezapomněl ani na měření teploty. Obecně je velmi účinné, pokud ho nechávám takovíé věci samotného zkoušet na jiných. Když pak potřebuji skutečně změřit teplotu i jemu, je to to mnoho jednodušší, jelikož chápe, co ho čeká.

…potom píše recepis

Na závěr uznal, že by bylo přeci jen třeba dát malou injekci na bolest a zranění namazat hojivou mastičkou z mnoha bylin.

Pořiďte si naši knihu Na stolečku pro více inspirace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..