Babyfood Děti V kuchyni

Učíme se: Příbor & sklenička

Už dlouho vím, že děti by se neměly podceňovat. To, že jsou malé, neznamená, že jsou neschopné, nezodpovědné nebo neopatrné. Začíná to už ve chvíli, kdy se dítě sápe po Vašem talíři nebo hrníčku a dožaduje se toho stejného. To je třeba ta chvíle, kdy je vhodné nabídnout také něco jiného než mateřské nebo umělé mléko.

Sama jsem chtěla s příkrmy počkat až na dobu, kdy se mi to prostě bude zdát už vhodné. Jenže Sebastián se prostě rozhodl sám za sebe. A tak jsem mu nabídla první jídlo přesně ve chvíli, kdy byl pohled jeho hladových očí už zcela jasný. Spolu s první zeleninou začal pít Sebík také vodu a posléze i čaj, nikdy mu však takzvané učící hrnečky nepřirostly k srdci, nebo spíš k ruce.

Příbor

Kolem osmého měsíce dostal Sebík do ruky poprvé příbor. Odnesli jsme si ho domů v rámci jedné akce pro maminky a děti a ač bych ho já sama nikdy do svého výběru nezařadila, zdá se mi pro první zkoušky stolování výborný. Kovové části pro nabírání jsou hodně zaoblené, takže nehrozí, že by si děti vypíchly oči vidličkou nebo udávily velkou lžící. Rukojeť ze zdrsněná a tak neklouže z dlaně.

Jestli se vám zdá, že se Sebík trochu dáví, tak se vám to nezdá! U metody BLW se to občas prostě stane. Děti se musí naučit sousta pořádně zpracovat, rozžvýkat. Není pravda, že bez zubů toho nejsou schopni. Sebík má navíc v tuto chvíli zuby již dva a dost si jimi pomáhá. 

Sklenička

Další fází ve stolování je výměna učícího hrnečku za skleničku. Na učení jsou výborné skleničky POKAL z IKEA, protože mají objem pouze 150 ml a taky dobrý tvar, který se dětem dobře chytá do rukou. Sebík okamžitě věděl, co má se skleničkou dělat. Sice se občas ještě trochu polije, ale to je otázka cviku. Horší je, když mu skleničku chci vzít, to je většinou dost nespokojený 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..