Baby Friendly Kam vyrazit Recenze a tipy

Kam vyrazit s dětmi: Kavárna Knoflík

Do téhle kavárny už jsem se chystala opravdu dlouho. Kromě toho, že jí máme téměř za rohem, je tohle místo pověstné svou přátelskou atmosférou a skvělou nabídkou domácích moučníků i různých akcí a kurzů pro děti a rodiče. 

Do Jablonecké ulice se nejlépe dostanete od stanice metra a autobusu Prosek, ale parkovací místo se dá také bez problému najít (případně je možné využít placené parkoviště u Billy). Kavárnu pak najdete ve stejné budově jako Úřad práce. Dovnitř se dostanete bezbariérových vchodem, kočárek (pokud s ním cestujete) je pak třeba zaparkovat hned za druhými dveřmi na „parkovišti“ pro ně určeném.

Hodně místa

Při příchodu do kavárny jsem si v duchu řekla jen krátké Wow!, podoba kavárny podle mého gusta. Velký prostor, bar plný dobrot, knihovna, spousta místa na sezení, velký dětský koutek, dokonce i malá zoo, bezbariérové záchody, přebalovací pult, wifi zdarma… Na první pohled není na tomhle místě nic, co byste chtěli vytknout. 

Jelikož musíte zaparkovat kočárek hned u vchodu, znamená to, že v jedné ruce vláčíte dítě a v druhé přebalovací tašku. Jestli chcete něco k pití nebo jídlu (denní nabídka polévek, sladké i slané, bezlepkové), musíte si to na baru objednat, zaplatit a odnést. Chápu, že kavárna je bez obsluhy, ale ty dvě maminky, které jsme tam v tu danou chvíli byly, by snad obsloužit šlo. Obsluha mi donesla alespoň čaj, ke kterému jsem požádala o citron. Kromě toho, že čaj byl zalitý do poloviny hrnečku (asi došla voda), místo citronu chemie v kelímku. Od rodinného centra bych očekávala trochu zdravého pohledu, ale to je asi věc názoru. Nicméně to vykompenzoval druhý talířek, luxusní brownies a vzpomínka na Vánoce v podobě vanilkového rohlíčku.

[irp]

Dětský koutek

Usadili jsme se hned u dětského koutku, který nabízí dětem kromě mých oblíbených knih i spoustu hraček. Každé dítě si jistě najde to své. Sebíka hodně zaujal korálkový labyrint, o kterém jsem si myslela, že je na něj ještě čas. Tomuhle dětskému koutku můžu vytknout jen to, že tu vládne trochu chaos mezi těmi všemi lákadly. Sebík hlavně hned našel první problém, a to otvory, které vedou ven. Šikovné děti ve chvilce nepozornosti budou z koutku rychle pryč.

knoflík

Malé velké nedostatky

Většinou ve svých recenzích píšu o místech, která se mi opravdu líbila. O Knoflíku jsem si to myslela taky. Ale… Tady začíná pár pro mě důležitých ale, kvůli kterým nebude Knoflík vyhledávaným místem, kam bych chtěla pravidelně chodit. Když jsem chtěla Sebíka usadit do židličky, musela jsem napřed nějakou vylovit z pyramidy. Toto není úplně chyba obsluhy, spíš bezohlednost rodičů. Co už považuji za nedostatek obsluhy, je špína a zaschlé jídlo na stoličkách i zemi. Samozřejmě, počítám s tím, že v místě, kde se denně vystřídá několikero dětí různých věkových kategorií, nebude úplný lesk, ale týden zaschlé jídlo poznám i já. 

ZOO

Tak jsem Sebíka vylovila z židličky, kde se mi mimochodem podařilo udělat roztomilou fotku, a šla jsem mu ukázat zvířátka. O těch už ale budete vědět u stolu, protože jsou cítit. Nevím, kdo se o tahle zvířátka stará, ale měl by se starat určitě lépe. U králíčků moč a bobky v několika vrstvách, želva bez vody a s plísní! No, tak hlavně že mají všechna zvířátka roztomilá jména a nemůže se na ně sahat.


Podobně jako u Králíka v rádiu, i tady mohou rodiče pracovat, zatímco si ratolesti hrají. K dispozici je opravdu několik klidných koutků i wifi zdarma. Pokud sem zavítáte, doufám, že budete mít lepší pocity a zážitky nežli já.

3 Comment

  1. Krásný den, přemýšlím, jak na takovou recenzi reagovat…je to velmi těžké. Vy si asi budete vést svou, já také, byť připouštím, že v něčem máte pravdu… Je to samozřejmě Váš úhel pohledu, na který máte právo. Můj zas je, že je velmi lehké poslat do světa pár peprných nelichotivých slov a odsoudit práci mnohých. Nebudu nás obhajovat, Vlastně to nelze, je napsáno a hotovo. Jen asi prosím Vás i čtenáře, zkuste se zamyslet nad všemi okolnostmi, možnostmi, potřebami, souvislostmi a třeba se i příště zeptejte proč a jak. Než vynesete soudy své a už tak nesnadnou cestu mnohého baby a family friendly konání odsoudíte. Díky moc za to. nejen za nás, kteří se snaží, seč jim síly stačí. Krásné dny…

    1. Děkuji za Vaši reakci paní magistro, samozřejmě jsem si vědoma, že vést podnik tohoto formátu a velikosti není snadné. Máte můj obdiv, že jste toto místo vybudovala. Ale musíte pochopit, že jako maminka vyhledávám místa, kde se nemusím bát o své dítě. Věřte mi, že některé další věci, které jsem během své návštěvy viděla, jsem raději z recenze úplně vynechala. Vím dobře, že můj názor je v komunitě maminek zřejmě ojedinělý a že děti (naštěstí) nedostatky nevidí a v Knoflíku si to užijí. Stejně tak se ráda při příští návštěvě přesvědčím, že se nemá dávat na první dojem. S radostí pak doplním do recenze nové postřehy. Přeji celému Knoflíku, ať se mu daří a ať se malé (či) velké nedostatky stanou pouze výjimkou.

    2. Ohledne zanedbane pece o zvirata nejsou otazky ,,proc a jak“ absolutne na miste. Spinave zidlicky jsou pro me akceptovatelne. Holt stane se. Pozadala bych obsluhu o umyti a hotovo. To, ze si musite objednat na baru, budiz. Ale mit tam 2 deti tak nevim jak bych je vlacela tam a zpatky od hrani, abych si mohla objednat a neztratila je z oci. Neporadek v hrackach je v hernach z me zkusenosti bezny. Pokud je ale kavarna prazdna nevidim duvod proc by obsluha nemohla hracky uklidit. Kazdopadne musite brat hlavne v potaz, ze autorka clanku dela recenzi a pocitat i s kritikou, kterou byste si mela vzit k srdci a ne se jen obhajovat. Neni preci nic lepsiho nez zpetna reakce od zakazniku 🙂 Navic celkovy dojem na me z clanku dela kavarna dobry a me osobne by od navstevy neodradil 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..