Děti Zvířata & příroda

Zvířata & příroda: Sebík a morče

Lásku ke zvířatům je třeba u dětí pěstovat hned, jak je to jen možné. Pokud chceme, aby se děti chovaly ke zvířatům hezky, vážily si jich a zvířata nijak neprovokovala nebo jim ubližovala, musíme je naučit tyto tvory ctít. Nejjednodušší je začít doma. U domácích mazlíčků. Nebo v ZOO, kde jsou různé dětské koutky se živými kozami, které je možné krmit.

My máme velkou výhodu, že máme doma Yaspera. Náš francouzský buldoček si ve vztahu k Sebastiánovi prošel několik fází. Nejdřív to byl velký ochranář a přítel, ostatně to jste mohli vidět v článcích Pes, nejlepší přítel člověka. Další etapa přišla s tím, jak se Sebík začal pohybovat po bytě. Narušoval Yasperovi jeho teritorium, až to vyvrcholilo okupací jeho misek. Jak jsme to vyřešili, jste mohli vidět ZDE. Poslední, stále ještě trvající fáze, je o něco veselejší. Dokážou spolupracovat. Naučili jsme Sebíka, jak psovi podávat jeho hračky, a moc ho to baví. Vlastně to baví oba, ani jeden totiž nemá pocit, že by byl odstrkovaný. Nakonec Yasper nyní chodí lehávat k Sebíkovi do pokojíčku i do postele.

Začali jsme tedy vztahy ke zvířatům prohlubovat prostřednictvím nejrůznější literatury a také realistických figurek. Ale také jsme navštívili naší nejdražší Gábi, která má doma dvě morčecí slečny…

Morčátko a Sebík

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..