Děti Knihomol Recenze a tipy Zvířata & příroda

Dětská knihovnička: Kdopak bydlí v ZOO

Pokud budete mít někdy příležitost pořídit si jakoukoliv knihu od nakladatelství Usborne, neváhejte. Knihy seženete převážně v anglickém jazyce, ale pokud chcete krásné knížky pro děti, které budou přeci jen v češtině, nemusíte mít strach. V Čechách se o to stará například Nakladatelství Svojtka & Co., a tak není jistě překvapením, že máme nějaké ty svojtkoviny i u nás v knihovničce. Pár tipů na knihy z jejich nakladatelství už jsme ostatně přinesli.

Kdopak bydlí v ZOO

Doma se nám v knihovničce blýská už Kdepak bydlí zvířátka od stejné ilustrátorky, a tak bylo jasné, že jí musíme pořídit sourozence. Začalo jaro, ale místo, abychom se vydali s knihou rovnou do ZOO, Sebík onemocněl, a tak jsme si zalezli do pokojíčku a novou knížku zkoumali v posteli. Zavolali jsme si na pomoc žirafku, tygříka a surikatku a zkoumali, zda je najdeme také v schované za okénky.

kdopak bydlí v zoo

Právě ta okénka, která jsem teď opravdu in v knihách pro děti, jsou pro Sebíka hodně nebezpečná. A tak raději ani nebudu popisovat, kdo třeba přišel o tlapky… Oficiálně je totiž kniha určena až pro děti od 3 let.

Až na jednu pandí výjimku najdete v knize všechna zvířátka, která mohou děti ve větších ZOO vidět. Text v knize také nechybí, ale je ho tak akorát. Tahle publikace si bohatě vystačí s vyprávěním rodičů nebo fantazií dětí.

Přestože si potrpím na realistické zpracování, ilustrace v těchto okénkových knihách jsou pastvou pro oči. 

Těším se, až Sebastián zúročí nabyté vědomosti ve skutečné ZOO. Naposledy měl malou generálku na farmě.

Tuto knihu a mnoho dalších můžete zakoupit v Nakladatelství Svojtka & Co.

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..