Baby Friendly Děti Kam vyrazit Recenze a tipy Rodiče

Kam vyrazit s dětmi: Králík v rádiu, Karlín

Navštíveno 07/2017

Se začátkem léta přišla také jedna velká událost. Je to událost hlavně pro rodiče, protože v Karlíně otevřel nový Králík. Z malého prostoru ve Vršovicích se rodinná restaurace s herničkou přestěhovala do oblíbeného Karlína a prostoru, který nabízí mnohem více.

Velká restaurace, kde kromě denního menu vidíte i do kuchyně, disponuje dětskými stoličkami, příbory i mikrovlnkou pro ohřev jídla. Pod rukama šikovných kuchařů a cukrářů zde vznikají úžasné mrkvové dorty a doslova famózní quiche.

 
 
Za restaurací najdete nádhernou dětskou hernu s chůvou. S pernamentkou nebo útratou nad 250 Kč vás bude stát hodina 25 Kč (jinak 50 Kč). Osobně považuji tento nový králičí počin za nejhezčí dětský koutek vůbec. Myslím, že za vše mluví fotografie.
 
 
 
 
Proti původnímu Králíkovi, zde nechybí dvorek. Místo pro rodiče, pískoviště pro děti a samozřejmě domeček pro králíky.
 
 
Na prostorných toaletách nechybí přebalovací pult ani nočníky pro větší dětičky. Kdo znal původního Králíka, ocení změnu k lepšímu i zde.
 
 
Gratuluji a přeji majitelce, ať se nový, vzdušný Králík, který je plný pozitivního světla, tolik líbí i všem ostatním. My se budeme určitě vracet. Nakonec, proto jsme si koupili tu pernamentku.

Navštíveno 07/2016

Praha má jednu výhodu oproti dalším městům, vždycky zde najdete to, co potřebujete. Naposledy jsme potřebovali s kamarádkou najít restauraci, kde

  • si dáme dopolední svačinku a zdravý drink
  • si dáme dobrý oběd a případně dezert
  • udáme chodící a lezoucí děti a nebudeme se bát o jejich zdraví
  • to bude dobře dostupné MHD

Říkáte si, že takových míst je hodně, ale až dnes se mi potvrdilo, že když se něco dělá opravdu s láskou k dětem, tak to tak i vypadá. Králík v rádiu je rodinná restaurace, která se sice zvláštně jmenuje, ale právem se honosí titulem mother/father/family/dog a samozřejmě baby friendly.

9a4fefda131ebf8be8cef37683c6c158

Králík má styl a duši, Králík má dokonce svého vlastního živého králíka, Králík má všechno, co máma (klidně i ta pracující) na mateřské potřebuje. Kromě prostorných retro míst pro každého hosta má Králík samozřejmě prostorné zázemí pro děti různého věku. V herně, kam se platí vstup (právem), najdete hodnou tetu, která se o ratolesti postará během Vaší pracovní schůzky nebo pauzičky s knihou.

 9a8f577246b7f931d432d0f8982aab83

A ještě tu skvěle vaří! Ještě před obědem jsem si ale dala pomerančovo-jablečný bio mošt a nějakou tu vodu, ale klidně Vám tady připraví i zdravé smoothie nebo domácí limonádu (dle denní nabídky). Co se jídla týká, každý den je nové polední menu, ze kterého si určitě vždycky vyberete. Já jsem měla opravdu velký zeleninový salát a k tomu výborný domácí chléb, který voněl po tymiánu. Všechno bylo čerstvé a také čerstvě připravené přímo v místní otevřené kuchyni. Snad jen ta cena jídla není úplně nejpříznivější. V nabídce byly i výborné dezerty, ten jsem si ale protentokrát odpustila.

Jelikož je to rodinná kavárna, počítat je třeba s větším hlukem, který zahrnuje hladové vzdechy, pláč či vztek nebo hraní na xylofon.

Mimochodem, majitelkou kavárny je velmi sympatická Ivana Karhanová. Sympatická žena a hlavně úspěšná podnikatelka v nejlepších letech, tetováním na paži a dítětem v šátku. Fandím jí!

Virtuální procházku restaurací Králík v rádiu najdete zde, naživo jí můžete sami navštívit na adrese Charkovská 18, Praha – Vršovice (nejblíž jsou zastávky tramvaje Krymská či Ruská). Za mě určitě doporučuji!

Zdroj informací a obrázků: www.kralikvradiu.cz, restu.cz

2 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..