Děti Montessori Na stolečku

Na stolečku: Zvuky

Hra na stolečku patří mezi Sebíkovy nejoblíbenější. Jak už jste si mohli párkrát přečíst, střídáme různá témata vždy po pár dnech. Sebík se pak ke stolečku často vrací, navíc u něj trénuje sezení (a svačinky) a postoj. A samozřejmě se také prohlíží v zrcadle.

Jelikož dostal k Vánocům sadu hudebních nástrojů (perkusní sadu), kterou se mi podařilo sehnat za 250 korun v Lidlu (tento obchod neradno podceňovat), přišel čas i na hudební stoleček. Zvoneček, kterým se ohlásil Ježíšek, jsem zakoupila v obchodě Tiger, kde mají spoustu zajímavých věcí (ale taky potřebujete hodně času, abyste je všechny objevili). 

na stolečku: zvuky

Nechybí na něm oblíbené kostky Plan Toys, které se hodily zatím ne většinu našich stolečků (barvy, tvary). 

Leporelo s dětskými písničkami letos oslavilo 25 let, je tedy ještě z dob mého dětství. Momentálně oblíbená je písnička/říkačka Pec nám spadla.

Noty ke xylofonu

Vzhledem k tomu, že na stolečku přibyl xylofon, hledala jsem nějaké noty, podle kterých bych i já, hudební antitalent, mohla Sebíkovi zahrát nějakou písničku. Zatím umím Kočka leze dírou a trénuji Skákal pes 😉 Nicméně v tomto mi velmi pomohly noty z MK Life, které si můžete díky Míše volně stáhnout ZDE. Výhodou těchto not je právě to, že si je můžete vybarvit přesně podle barev na vašem xylofonu.

Kočka leze dírou (Zdroj: MK Life)
Skákal pes (Zdroj: MK Life)

Zakupte si také naši knihu Na stolečku, ať máte nápady vždy po ruce.

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..