zoo brno
Baby Friendly Děti Kam vyrazit Recenze a tipy

Kam s dětmi: ZOO Brno

Je až zvláštní, že se o brněnské zoologické zahradě nikde příliš nedočtete. Když jsem hledala místa, která bychom mohli navštívit, ZOO mezi nimi vlastně nebyla. A to je velká škoda! I když zde nenajdete žádné velké hvězdy, na které jste zvyklí třeba ze ZOO v Praze, rozhodně se nebudete nudit a děti už vůbec ne. 

Do ZOO jsme vyrazili hned ráno a bránou jsme prošli pár minut po zahájení otevírací doby, což se později potvrdilo jako správné rozhodnutí, protože po obědě už byla u vstupu doslova lidská kolona až za roh. 

zoo brno

Pavilon opic, který patří mezi zdejší nejstarší expozice, čeká brzy velká změna. Pro šimpanze vzniká prostor, kde se budou moct pohybovat v korunách stromů nebo si hrát na svém opičím hřišti. Možná jsme tak měli štěstí, že jsme se s nimi mohli potkat, protože až dostanou nový domov, už je na zemi jen tak nepotkáte. 

zoo brno

Pro jejich vtipné chování jsme za sklem strávili asi nejvíc času. Surikaty jsou prostě přátelští tvorové, u kterých máte pocit, že se před vámi předvádějí a chtějí obecenstvo. 

zoo brno

Cestou do nové expozice Beringie, která je věnována medvědům, vlkům, bobrům nebo rosomákům jsme pozdravili stádo roztomilých prasátek pekari a navštívili průchozí voliéru orlů.

zoo brno

Vedle tygřího výběru najdete stanici vláčku, který vás doveze do horní části ZOO. Kromě velbloudů a žiraf se mohou děti (pouze) vyfotit s modely dinosaurů, ale hlavně zde objeví rozsáhlé dětské hřiště a konečně také minizoo, kde si mohou pohladit místní kozičky a další obyvatele statku. Nelze je krmit, ale jak už to tak bývá, interakce se zvířaty vyhrává nad pozorováním za mřížemi.

Brněnská ZOO nás moc překvapila. Můžete se zúčastnit krmení zvířat dle určeného časového plánu nebo podpořit rozvoj ZOO adopcí některého z nich. Je to výlet skoro na celý den a dostanete se sem nejlépe městskou hromadnou dopravou, protože zdejší parkoviště pojme pouze dvě desítky aut, ale určitě nám dáte za pravdu, že to stojí za to.

2 Comment

  1. Dobry den, dekuji za skvely tip na vylet. Urcite si v blizke dobe zajedeme. Chtela jsem se zeptat, je mozne se v ramci zoo nekde dobre najist? Dekuji a hezky den.

    1. Hezký den Evo, toto jsem v článku nezmínila, bohužel v ZOO funguje spíše rychlé občerstvení typu langoš, hranolky, párek v rohlíku, takže pokud jste zvyklí spíše na něco zdravějšího, určitě si vezměte svačinku s sebou. Kateřina

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..