Cestování Děti Rodiče

Malá žabička je konečně doma…

Pamatujete, jak jsem psala o svém prvním šátku? Byl to Šanami z české dílny. Tak přesně ten se u mě ohřál jen pár týdnů, protože byl opravdu moc dlouhý. A jelikož mi přišlo škoda ho stříhat, prodala jsem ho dále slečně, která ho užije tak, jak je.

A to samozřejmě není konec 🙂 Hned po tom, co jsem Pastelku odnesla na poštu, jsem začala hledat svůj vlastní MT (must have). Samozřejmě s omezeným rozpočtem, protože na nošení máme připravené i Kibi.

Chtěla jsem jemné, spíš klučičí barvy. Duhu. Velkou nosnost (vyšší gramáž). Možnost využívat šátek až do doby, dokud se v něm bude Sebíkovi líbit… A proč se článek jmenuje Malá žabička? Protože jsem si nakonec vybrala u polské značky Little Frog. Šátek jsem objednala u známé firmy Šátkománie manželů Smětalových, kteří sami aktivně nosili a nosí.

Jelikož se jednalo o šátek, který nebyl na skladě, musela jsem si měsíc počkat. Venku byla ale vedra, tak to tolik nebolelo. A to čekání stálo za to.

Co takhle malá svlíkačka? Little Frog Stony Opal v celé své kráse.

šátek 213932282_10210004286085492_780869784_o

Šátek musel po svlíkačce projít dokončovacím procesem, která zahrnuje vyprání ve vhodném (tekutém) prostředku, aby se dodatečně srazil (výrobce uvádí, že to může být až 5 %) a zatáhla se všechna vlákna, usušení (na vzduchu), přežehlení (není vždy nutné, ale šátek je pak měkčí a lépe se váže, když je úplně nový) a nakonec navázání. Bude ještě chvíli trvat, než bude úplně měkoučký, ale jinak nevyžaduje žádnou zvláštní péči (kromě láskyplného nošení).

Protože jsem malý jelítko, tenhle malý žabáček je opět z bavlny, která je vhodná i pro úplné začátečníky. Bavlna je navíc materiál, který se hodí pro všechna roční období (při vhodném úvazu).

A jak vypadáme, když se k sobě tulíme v novém šátku? Hodně vážně 😀

IMG_5564

žabička.jpg

V obchůdku mi udělali radost ještě něčím. Dokázali dodat také šátkové pytlíčky (batůžky původně na šátky), které se dají využít na nejrůznější drobnosti, když se vydáme ven se šátkem. Máme šátek  ve vzoru Stony Opal a k tomu stejný batůžek.

13939946_10210004286725508_110407949_o

Autor úvodního obrázku: Designed by Freepik

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..