Děti Montessori Na stolečku Recenze a tipy V kuchyni

Na stolečku: Jídlo

Jelikož máme stoleček v kuchyni, bylo by asi divné, kdyby se na něm neobjevilo také jídlo. Kromě skutečného jídla, se kterými si ve své stoličce dokáže Sebastián (k mé zlosti) taky pěkně pohrát, jsme pořídili už před Vánoci koš s ovocem a přepravku se zeleninou DUKTIG z IKEA. Tyhle plyšové sady nejsou úplně jemné na dotek, nicméně jako první (bezpečené) seznamování s plodinami se mi to zdá naprosto dostačující. Velká škoda, že IKEA vyřadila i sadu s lososem ze stejné série.

Tyhle dva košíčky se mi ale zdály na náš stoleček žalostně málo. A tak jsem hledala další kousky, které by se nám mohly hodit. Kromě kartiček, o kterých jsem psala již v díle o zvířátkách, jsem samozřejmě chtěla na stoleček něco dřevěného. 

Překvapení z Polska

O značce Pilch jsem vlastně doposud nevěděla, možná to bude tím, že na českém trhu je relativně málo dostupná. Polský Pilch se zaměřuje na dřevěné hračky, při jejichž výrobě dbají na 4 hlavní zásady. Aby byly kvalitní, bezpečné, ekologické a vzdělávací. Hračky se vyrábí v Polsku (nikoliv v Číně), mohou se pyšnit několika certifikáty, obaly jsou z recyklovaného materiálu a každá hračka má i svůj edukativní účel.

Na náš stoleček jsem vybrala skládácí kostky z bukového dřeva s motivy zeleniny (ředkvičky, brambory, okurka, rajče, salát, mrkev). Kromě 4 kostek, které dohromady tvoří obraz  o velikosti 8 × 8 × 4 cm, najdete v krabičce také kartičky s předlohou. Chvíli mi přišly kostičky opravdu malinké, ale z pohledu dětí je to do jejich ručiček akorát.

Kostičky můžete koupit za příznivou cenu ZDE.

Připrav si svůj sendvič

Když jsem tuhle hračku našla, říkala jsem si, že to bude spíš legrácka, než skutečná hračka. O to víc, jsem byla překvapená, když jsem balíček otevřela. Naše sada pochází od společnosti Woody, musím však podotknout, že se hračka vyrábí v Číně a je dodávána pro více společností, které jí pak pod svým jménem prodávají. U české firmy Woody to trochu překvapí, protože sama klade velký důraz na vysokou kvalitu a bezpečnost.

Připrav si svůj sendvič se i přesto stal velkým lákadlem na našem stolečku. Hračka obsahuje celkově 19 dílů ze dřeva a plsti a je doporučena dětem od 18 měsíců. Mezi surovinami pro přípravu vlastního sendviče najdete 2 plátky toustového chleba, 2 plátky šunky, plátek eidamu, salát, rajče, cibuli, papriku, okurku i volské oko. Co vám budu podívat, vyhrají si i rodiče 🙂

Svůj sendvič si můžete zakoupit ZDE, stejně jako třeba párek v rohlíku, hamburger nebo bagetu.

A jak to vypadá na stolečku s jídlem?

na stolečku

Produkty, které jsme měli na stolečku, najdete v internetovém obchodě

logo feedo

Zakupte si také naši knihu Na stolečku, ať máte nápady vždy po ruce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..