Babyfood Děti Montessori Na stolečku

Na stolečku: Kouzelný talíř

Sebastián začal nedávno dělat své první krůčky. Sice se to ještě nedá úplně nazvat chůze, ale dá se říct, že malý krok pro Sebíka, obrovský skok pro mámu s tátou… Proč to říkám. Znamená to totiž, že donutit Sebastiána, aby si hrál na jednom místě, je zcela nemyslitelné. A tak si chodí (sám!) hrát do svého pokojíčku nebo blbnout s Yasperem. Ten z toho tak na větvi není, ale musí být moudřejší. Na stolečku se teď objevují hračky spíš v menší míře, snažíme se ho využívat opravdu primárně pro svačinky (hlavní chody v židličce).

Na stolečku se tak jednoho dne objevil talíř! Nebyl to ledajaký talíř. Byl to kouzelný talíř. A teď vážně. Tahle silikonová věcička, která se přicucne ke stolu, a dítě tak neobrátí jídlo vzhůru nohama, je perfektní záležitost pro BLW

na stolečku

Od té doby, co má Sebík na stole tohle sluníčko a mráčky (škoda, že se nedělá i ve žlutém), vysune si vždy židličku a sedne si způsobně ke stolu. Je až neuvěřitelné, jak tahle malé dítě pochopí rychle základní principy. A pokud mu to jeho motorické dovednosti umožní, hned praktikuje.

Na talíř jsem do každé jeho části dala jinou dobrůtku. Vlevo nahoře v malém mráčku kakaové hvězdičky s rapadurou, ty máme oba moc rádi. Hodí se i do jogurtu nebo jen tak na zobání. Ve velkém mráčku kukuřičné křupky s mrkví. A sluníčko pro změnu plné cereálních křupek s hrachem a špenátem.

Z hrnečku sice umí pít už jako frajer – jednou rukou, ale vylít to do talíře a zkoušet dělat kašičku je přeci jen daleko větší zábava.

Zakupte si také naši knihu Na stolečku, ať máte nápady vždy po ruce.

3 Comment

    1. Hezký den Evo, hledejte talíř nebo servírovací podložku s názvem Foodie od značky Petite&Mars. Vyrábí se z potravinového silikonu v zelené, tyrkysové a růžové barvě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..