Babyfood Děti Recenze a tipy Rodiče

Navštívili jsme: Kurz Vaříme pro děti (1 – 3 roky)

Moje nejpoužívanější věty při hledání na internetu v poslední době začínají „může roční dítě jíst…(doplňte cokoliv)“. Zkrátka v kuchyni došla inspirace. A přitom se dá někdy z mála uvařit opravdu zajímavý pokrm. Jenže u dětí je to trochu složitější. Jejich tělo potřebuje z hlediska živin trochu jinou skladbu jídelníčku. A pokud mluvíme o období, kterým si teď Sebastián prochází, jsou to dny, kdy se střídá jídlo, málo spánku a hodně pohybu. Je proto jasné, že je třeba dodat tomu malému tělíčku dostatek energie a taky stavební látky, aby mohlo zdravě a bez problému růst.

Jak vypadal kurz Vaříme pro děti

Vydala jsem se proto na kurz Vaříme pro děti (1 – 3 roky), který pořádá teď už mezi maminkami dosti známá Barbora Charvátová. Bára tvoří obsah blogu Máma v kuchyni, kde najdete spoustu inspirace. Pokud si však myslíte, že jsem si z kurzu odnesla stohy receptů, pak se mýlíte. Tenhle kurz je určen pro maminky, kterým není jedno, co jejich děti jí. Maminky, které se chtějí dozvědět něco z teorie a pak to zkoušet a učit se v praxi. 

Na kurzu se mimo jiné dozvíte, co by mělo být na tzv. zdravém talíři. Tedy že ¾ talíře by měly být rostlinného původu a ¼ živočišná a že ovoce a zelenina tvoří dohromady celou jeho polovinu  a bílkoviny a sacharidy po čtvrtině. Že je třeba dbát na kvalitní tuky, které jsou důležité pro rozvoj mozku, a taky na pitný režim, bez kterého se dítě zkrátka nevykaká. To všechno za doprovodu zdravého pohybu (ve věku Sebastiána přirozeného pohybu). Něco o pyramidě výživy najdete také na webu Zdravá 5.

zdravá talíř pro děti

Nechyběly ani informace o vhodných a nevhodných potravinách a nějaké zajímavosti z praxe (jak číst v etiketách, co si lze vyrobit doma, jak si udělat kvalitní vývar do zásoby) a mnoho dalšího. Za sebe musím říct, že ale Bářina rétorika nemusí sedět každému. Mluví rychle a stručně, ale jasně a bez servítek. Já jsem si odnesla jeden hlavní poznatek, a to jakým způsobem připravovat večeři, aby zasytila a dítě se nebudilo. S tím teď totiž bojujeme nejvíc.

Jelikož nechci vykrádat něčí materiály a znalosti, určitě doporučuji kurz navštívit. Já jsem se zúčastnila toho v Nehvizdech, v Dětském centru Dráček, kde mi Sebíka na celou dobu, kdy jsem se vzdělávala, pohlídaly hodné a šikovné tety. 

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..