Děti Recenze a tipy

Testujeme: Přebalujeme s Bella Happy a Tommee Tippee

Sebastián roste. A s jeho růstem souvisí i nutná a častá (moje) potřeba měnit plenky. A ne že by mě to bavilo. Zcela naivně jsem si na počátku myslela, že pojedeme na vlně Pampers. Už jsme vyzkoušeli 3 různé druhy a ani jedny plenky nejsou úplně podle mých představ. Zkusili jsme také ekologické Naty, ale při jejich ceně bychom se (minimálně na počátku) nedoplatili. Pokračovali jsme přes plenky z obchodních řetězců i drogerií, až jsme se dostali k Bella Happy. Od téhle značky používáme i přebalovací podložky, které bereme s sebou na cesty a také návštěvy doktorů. Mají velmi hezký design s rybičkami a jsou opravdu spolehlivé a příjemné na dotek.

Plenky Bella Happy

Pořídili jsme velikost Midi, která je doporučována dětem od 5 do 9 kg (Sebastián měl v době testování něco pod 7 kg). A jak už jste si mohli přečíst v několika příspěvcích na našem blogu, Sebík nyní (polovina října) zvládá už spoustu věcí jako děti v 8. měsíci.

Air Flow a další vychytávky

Co je v tuhle chvíli důležité, je jeho pohodlí při všech aktivitách, které zvládne. Jelikož začala zima, musí být už pravidelně přebalený a oblečený. Zrovna plenky této velikosti s technologií Air Flow, která chrání díky cirkulaci vzduchu před podrážděním zadečku, jsou vybavené speciálním systémem 360° Comfort System, což jsou pružné prvky Flexi Fit v kombinaci s anatomickým absorpčním jádrem (Magic Green) a povrchem z netkané textilie Quick Dry. To všechno jsme si mohli ověřit hned po prvním použití.

Zdroj: Bella Happy

Dle doporučení jsem fialovou plenku se zvířátky „aktivovala“ zatažením za oba konce a pak roztažením částí se suchými zipy. To by se asi mělo dělat u všech plenek, že? Když jsem Sebíkovi plenku oblékla, zdálo se mi, že je mezi nožičkami docela široká (taková naducaná a volná), ale po obou stranách jsou pružné volánky (já tomu říkám balkónky),  které spolehlivě udrží obsah uvnitř a nic neproteče a díky kterým nevznikají typické otlačeniny. Takže strach byl neoprávněný a Sebastián má alespoň hezky vystlaný zadeček na ty svoje eskapády. Akorát nepoznám, jak moc je počůraný 😀 Ráda bych vám Sebíka v nových plenkách vyfotila, ale je to nezmar a hrozně se u přebalování začal kroutit. Nemáte na to nějakou radu, prosím?

Můj oblíbený zelený čaj

Kromě toho jsem po otevření obalu, který má perforaci na správné straně (horní straně, takže se dá použít například na odpadky nebo plenky, jak jsem zvyklá), ucítila příjemnou citronovou vůni. Po delším zkoumání jsem ale zjistila, že to má být vůně zeleného čaje. Abych byla přesná, extrakt ze zeleného čaje, který je protizánětlivý, zabraňuje tvorbě bakterií a neutralizuje zápach).

Na závěr jen dodám, že jakmile Sebastián, a to není žádný tlouštík, překročil 7 kg své hmotnosti, přešli jsme na velikost 4 (8 – 18 kg). Původní velikost už nechávala znatelné stopy v podobě otlaků. Samozřejmě je třeba k tomuto „problému“ přistupovat individuálně, protože každému miminku sedí něco jiného.

A co je vlastně už jen takovým příjemný bonusem? Cena. Jedna plenka vyjde v průměru na 4,20 Kč (když není ve slevě tak kolem 5,00 Kč). Je to tedy v každém případě méně než u té „nejméně“ kvalitní řady plenek konkurenčního výrobce. Navíc se dají rychle sehnat i v běžných obchodech a pro mě nejdůležitější, že je vozí i online supermarkety 😉

Našeho favorita mezi jednorázovými plenkami můžete zakoupit ZDE.

[irp]

Koš Tommee Tippee

Už dlouho jsem také toužila vyměnit „dočasný“ odpadkový koš za koš na plenky. Ten náš původní byl malý, ale pro své účely naprosto dostačující. Ale zvědavost zvítězila.

Koš Sangenic Simplee je primárně určený na jednorázové pleny, ale klidně do něj můžete hodit běžný odpad (myšleno odpad v rámci dětské péče).  Díky, vnějšímu víku, kterým protlačíte plenku do antibakbakteriální folie, je dětský pokoj chráněn před zápachem i bakteriemi. Do koše by se mělo vejít až 180 použitých plenek té nejmenší velikosti, ale přiznám se, že jsem je nepočítala, tak tento údaj nemohu potvrdit. Co můžu odsouhlasit je pohodlí, které díky němu vzniká, protože nemusíte koš s plenkami vynášet každý den.

V základním balení dostanete koš, se kterým lze díky ukrytému uchu na zadní straně snadno manipulovat, a jednu kazetu s antibakteriální fólií. Tu stačí dle návodu jednoduše protáhnout, zauzlovat, zajistit a můžete plnit. Jakmile je koš naplněný, stačí udělat sundat víko s kazetou, odstřihnout, zauzlovat a vynést. A znovu zase postupovat od začátku, dokud fólie nedojde.

img_6689b

Koš se výrábí v různých barevných variantách. Jelikož máme dětský pokojíček v barvách bílá – žlutá – šedá, hodila se nám decentní světlá varianta nejvíce. Vybrat si můžete ale i růžový nebo modrý.

pleny

Pokud hledáte další produkt, který může usnadnit život s miminkem, můžu koš doporučit. Koš Tommee Tippee Sangenic můžete zakoupit ZDE.

Další dobrý pomocník

Ještě doplním, že od stejné značky používáme kousátko do mrazáku a to má Sebastián také moc rád. Nicméně je škoda, že tekutina nevydrží zmrzlá delší dobu. Ale asi má ty dásně opravdu nažhavené na první zoubky 😉

Produkty, které jsme testovali, najdete v internetovém obchodě

logo feedo

Zdroje informací a obrázků: www.feedo.cz, www.happy-cz.cz, www.tommeetippee.cz

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..