Recenze a tipy

Testujeme: Naty, v souladu s přírodou

Švédskou společnost Naty Nature Babycare založila před 20 lety Marlene Sandberg, která se rozhodla, vybudovat novou značku výrobků tak, aby byly stoprocentně funkční, cenově dostupné a ekologické.

Výrobky Naty Nature Babycare jsou vyráběny z trvale udržitelných, k životnímu prostředí šetrných zdrojů, tedy z přírodního materiálu, takže jsou biologicky odbouratelné i kompostovatelné.

Jako první jsem chtěla vyzkoušet PRSNÍ VLOŽKY do podprsenky, protože mi již přestaly vyhovovat dosavadní produkty. Balení obsahuje 30 kusů měkoučkých a hebkých vložek, které jsou příjemné při nošení a ani po delší době se k tělu nelepí. Díky geneticky neupravovanému kukuřičnému škrobu z obou stran jsou navíc krásně prodyšné, což oceňuji zejména teď v parných dnech.

240024-7330933060004.png

Vložky nejsou vyplněny žádnými superabsorbenty, takže přestože sají velice dobře a spolehlivě, což jsem si mohla vyzkoušet hlavně v noci, kdy je jejich pomoc potřeba nejvíc, nenabývají na objemu a nebobtnají. Kromě toho, že neobsahují žádné další umělé látky a nejsou nijak parfemované, a co mě oproti jiným druhům prsních vložek nadchlo, je jejich nenápadnost. Ani pod přiléhavým oblečením není vidět, že zakrývají bradavky, mohla jsem tedy konečně zvolit přiléhavější oblečení.

Samozřejmě nečekejte žádné lepicí proužky, nicméně z vlastní zkušenosti mohu říci, že po čase stejně lepítka nefungují. Přesto drží, kde mají.

Prsní vložky do podprsenky od společnosti Naty Nature Babycare seženete ZDE.

Jelikož mě tahle švédská značka zaujala a měla jsem výše uvedenou pozitivní zkušenost, nechala jsem vyzkoušet něco také Sebastiána. Nešlo o nic jiného než o jednorázové plenky, které by měly být dle výrobce velmi dobře snášeny i dětmi s citlivou pokožkou.

EKO plenky mě na první pohled upoutaly svým designem, a to nejen na obalu, kdo by totiž odolal roztomilému blonďáčkovi s korunou. Žádné barevné obrázky  na plenkách však nečekejte. Důvodem je to, že použitá barva má certifikát „OK compost“, což znamená, že neobsahuje nebezpečné těžké kovy. Kromě toho mají plenky jako takové certifikát FSC, který zaručuje, dřevo/papír pochází z šetrně obhospodařovaných lesů.

Samozřejmě nejsou nijak parfemované, neobsahují chlor ani latex. Vnější strana plenky je vyrobena z kukuřičného škrobu, čímž zajišťuje jemné větrání. Díky tomu jsem na pokožce našeho Sebastiána nezaznamenala vůbec žádný náznak podráždění či zapaření. Co může při prvním použití překvapit, je šustivý zvuk materiálu a také fakt, že jsou trochu tvrdší. Uvnitř jsou naopak plenky hladké a na omak velmi jemné. Ve svém jádru nemají hromadu absorpčního gelu, větší část totiž tvoří buničina, takže se nemusíte bát, že bude zadeček miminka dlouhou dobu v mokru. I když nemají plenky indikační proužek, spolehlivě poznáte, kdy je třeba plenku vyměnit.

Pro našeho téměř pětikilového skřítka jsem vybrala velikost 2, která je vhodná pro 3 až 6 kilogramů, a volba byla správná (Sebastián má nyní téměř 5,5 kg). Plenky mu dobře seděly, protože jsou kolem nožiček i na zádech vybaveny pružnou gumičkou a také elastickými lepítky. Zajímavostí jsou čáry v místech pro jejich nalepení, které usnadní připevnit plenku souměrně.

plenky

Jestli hledáte mezi jednorázovými plenkami vhodnou volbu a zároveň toužíte být šetrní k přírodě, doporučuji určitě vyzkoušet.

Plenky Naty Nature Babycare seženete ZDE.

 

Oba produkty značky Naty Nature Babycare na testování poskytl internetový obchod

FEEDO Logo

3 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..