Děti Montessori Na stolečku Recenze a tipy Rodiče

Na stolečku: Barvy

Logicky se nejedná o učení se v tom pravém slova smyslu. Sebastián je rád, že se naučil rozpoznávat členy své rodiny. Máme v chodbě mezi pokoji takovou malou galerii. Sebík zde vždy najde maminku, tatínka, sebe jako miminko a Yaspera. 

Jak už víte, má už po vzoru montessori svůj vlastní stolek a u něj židličky (weaning table). Často u něj svačí, ale ještě radši ho obchází (nyní již bez karambolů) a zkoumá, co je na něm. Začali jsme se zvířátky. Ta se přestěhovala do jiné police a vystřídaly je BARVY.

barvy

Na stole nechybí oblíbené smyslové kostky od Plan Toys, ale ani barevné kelímky KALAS z IKEA. Zároveň je zde pár knížek, které si spolu prohlížíme. Tou nejcennější je asi velice tenoučká Jakou barvu má svět, kterou mám ze svého dětství. Dále nechybí taktéž oblíbené Barvy z edice Minipedie a třeba také Barvy, jejichž součástí jsou magnety různých předmětů.

barvy

V první řadě nejde o to, aby byl ze Sebíka v 9 měsících génius. Vymyslet však pro tak malého tvora činnost, která ho zabaví (a máma u toho neusne), dá docela práci. Ale tématické týdny na stolečku mají úspěch. Příště vám ukážeme náš hudební nebo dopravní týden.

Děti učí to, co je obklopuje. (Maria Montessori)

Zakupte si také naši knihu Na stolečku, ať máte nápady vždy po ruce.

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..