Děti Knihomol Montessori Na stolečku

Na stolečku: Dopravní prostředky

Je tu oblíbené téma Na stolečku! Loňské Vánoce byly štědré na nejrůznější dopravní dopravní prostředky. O Pišlíkovi a Fernandovi jste si mohli už něco málo přečíst, do rodinky přibyla ještě vláčkodráha a traktor a nějaké pěkné čtivo.

Klasická ikeácká vláčkodráha je samozřejmě daleko delší, pro účely našeho dopravního stolečku jsme ji omezili a vláčky jezdily jen do kolečka. Již máme také objednanou malou elektrickou mašinku, aby nemusela být pohonem maminka a její ruce:)

na stolečku

Nad stolečkem se objevily také obrázky. Tyto kartičky pochází z pexesa od Jany Nachlingerové, u které vždycky pořídíte něco krásného. Její kresby nemají široko daleko konkurenci. Anglicky se sice ještě Sebík dlouho učit nebude, ale pexeso využívám často právě díky tomu, že v něm vždycky najdu motivy, které potřebuji ke hře.

Koleje vedou kolem zástavby neboli souboru dřevěných domků, které Sebastián dostal od babičky. Tyhle minimalistické kousky dřeva se skvěle hodí i k tématu o lidech nebo stavbách. Kromě Pišlíka a Fernanda brázdí stoleček také dřevěný skládací traktor z Lidlu.

Dopravní téma doplňují jako vždy knihy. Popletená knížka Kam spěchají auta obsahuje celkem 6 dvoustran s autíčky. Děti mají za úkol najít, která polovina patří k té druhé. Z edice Minipedie nechybí Vozidla. Velmi stará, ale zábavná knížka s německým textem Kleine Autowerkstatt. Samozřejmě také okénková kniha Dopravní prostředky z edice Malý průzkumník. A nesmíme opomenout ani sedmé číslo Rakety s tématem Létání.

A takhle zkoumán stoleček Sebastián. Už se těším, až mu budou sloužit nohy a budeme moct brázdit skutečné cestičky v parku třeba na odrážedle a později na kole. Ale to si ještě asi počkáme.

[irp]

Zakupte si také naši knihu Na stolečku, ať máte nápady vždy po ruce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..