Děti Montessori Na stolečku Rodiče

Na stolečku: Lidé

Na stolečku už jsme měli zvířátka i barvy. Když jsem hledala inspiraci pro další týden, padla mi do oka sada postaviček z dílny Safari, kterou jsem si vybrala v rámci výhry.

A tak jsem se rozhodla, že se v dalším týdnu objeví lidé, jejich povolání, stavba těla, rodinné vztahy a tak dále. Tenhle stůl je už trochu vyšší level, není tak úplně určený pro nejmenší děti, ale chtěla jsem to zkusit. Tentokrát jsme vyměnili „osazenstvo“ stolečku trochu dříve, ale i přesto můžu říct, že si Sebík svoje přeci jen našel. Jak už jsem psala v článku o barvách, v chodbě máme malou galerii, kam se chodíme dívat a hlavně kde se Sebíkovi vždy zlepší nálada o 100 % a objeví úsměv na tváři. Musíme doplnit i další členy rodiny…

Zatím však určitě vedou pomyslný žebříček zvířátka na statku, ke kterým se vrací každý den a které zase vrátíme brzy na stoleček, aby je měl na blízku. Máme v plánu koupit ještě další zvířátka, tentokrát třeba nějaká víc exotická. A hlavně budeme dále trénovat zvuky.

Lidé v zaměstnání

Na stolku se objevilo 7 menších postaviček od výrobce malých replik Safari Ltd., mezi kterými mohl Sebík najít pošťáka, opraváře, veterinářku, policistu, hasiče, kuchaře nebo pilota. 

Nahatý kluk

Zároveň si mohl Sebastián prohlédnout tělo zvenčí i zevnitř, prd tomu rozumí samozřejmě, ale na vzdělání není nikdy brzy, že 😀 Tahle skládačka je úlovkem z Lidlu za 150 korun! Mimochodem, ze zcela laického hlediska i z pohledu anatomie, by měly být kosti nad vnitřnostmi 😉

Kuk!

Nesmí chybět ani Tělo z edice Minipedie, kde si Sebík velice zaujatě prohlížel hlavně hlavy.  Vyplazování jazyka prostě baví každé dítě. Tahle hlava umí navíc ještě mrkat!

Leonard? Nebo táta?

A na samotný závěr nezapomněl Sebastián ani na Leonarda, který je až nápadně podobný jeho tatínkovi 🙂

Rodinka

Abych nezapomněla, na stolku se mihly také pexesové kartičky žena – muž – dítě – pes (celá naše rodina), které ilustrovala Jana Nachlingerová. O té jste mohli třeba už slyšet v souvislosti s Rosou Mitnik, která má na svědomí (spolu s Janou) třeba deník malého člověka, která se jmenuje To je moje.

 

Zakupte si také naši knihu Na stolečku, ať máte nápady vždy po ruce.

2 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..