Babyfood Děti V kuchyni Zdraví

Nákupy: Do spíže/květen 2017

Pokračování seriálu Nákupy: Do spíže.

Kukuřičné křupky

25 Kč/55 g

Křupky BioKids nepatřily nejprve mezi Sebastiánův výběr, časem jim ale dost přišel na chuť. Pravidelně kupujeme ty s příchutí mrkve nebo špenátu, tentokrát jsme vzali i řepové.

Hvězdičky

50 Kč/150 g

Hvězdičky dostává Sebastián jako odměnu, většinou tak 5 kousků. Obsahují totiž kromě celozrnné mouky také 20 % rapadury, což je sušená třtinová šťáva, a 7 % kakaa. Kromě toho také med a sůl. O hvězdičkách jsem se zmiňovala už u stolečku s kouzelným talířem.

Čočka

44 Kč/500 g

Pokud jde o čočku, kupuji pravidelně skoro jen tu červenou. Vyhovuje mi na ní, že není třeba jí předem namáčet. Dá se použít do různých zeleninových polévek, protože také skvěle zahustí, výborně chutná v pomazánce. Naposledy jsem použila červenou čočku do domácí rajské omáčky, která je vhodná i pro děti.

Bulgur

36 Kč/500 g

Tmavý bulgur je na rozdíl od toho světlého lehce předvařený/pražený a má výraznější chuť. Ještě jsem ho nezkoušela, pro Sebastiána budu ale asi vařit dále ten světlý.

Těstoviny

47 Kč/300 g

Abych zjistila, jestli má Sebastián opravdu tak velký odpor k těstovinám, rozhodla jsem se vyzkoušet bezlepková vřetena ze zeleniny. Je v nich (malý) podíl špenátu, červené řepy a kurkumy, mouku pšeničnou nahrazuje kukuřičná a rýžová mouka, ale bohužel také bramborový a kukuřičný škrob.

Křížaly

24 Kč/50 g

Sušené ovoce kupuji výjimečně. Zpravidla pouze švestky, když má Sebík problém na nočníku, nebo brusinky, které dávám do domácích müsli tyčinek. Plátky jablíček, které si samozřejmě můžete usušit lehce doma, jsem vzala jako zpestření a jako mls třeba do kočárku. 

Kaše

cca 30 Kč/300 g

Kaše už vaříme velmi málo, Sebík začal jíst jako dospělák, a tak vyžaduje také dospělé jídlo. Pro jistotu je však máme doma v šuplíčku, kdyby Sebík ohrnoval nos a chtěl se vrátit v čase. A jak už jsem se zmiňovala, vaříme raději z čerstvých surovin.

Mouka

cca 30 Kč/ 1 kg

Moc důležitá surovina! Máme totiž doma vlastní kvásek a pečeme domácí chleba, a tak je třeba mouku kupovat docela často. Ještě jsem se nedostala k tomu, abych si nakoupila větší zásoby. Vlastně ani nevím, kam bych ta kila mouky uskladnila a schovala před hmyzem.

1 Comment

  1. Pingback: Recept: Panelky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..