Na stolečku: Barvy

Logicky se nejedná o učení se v tom pravém slova smyslu. Sebastián je rád, že se naučil rozpoznávat členy své rodiny. Máme v chodbě mezi pokoji takovou malou galerii. Sebík zde vždy najde maminku, tatínka, sebe jako miminko a Yaspera. 

Jak už víte, má už po vzoru montessori svůj vlastní stolek a u něj židličky (weaning table). Často u něj svačí, ale ještě radši ho obchází (nyní již bez karambolů) a zkoumá, co je na něm. Začali jsme se zvířátky. Ta se přestěhovala do jiné police a vystřídaly je BARVY.

barvy

Na stole nechybí oblíbené smyslové kostky od Plan Toys, ale ani barevné kelímky KALAS z IKEA. Zároveň je zde pár knížek, které si spolu prohlížíme. Tou nejcennější je asi velice tenoučká Jakou barvu má svět, kterou mám ze svého dětství. Dále nechybí taktéž oblíbené Barvy z edice Minipedie a třeba také Barvy, jejichž součástí jsou magnety různých předmětů.

barvy

V první řadě nejde o to, aby byl ze Sebíka v 9 měsících génius. Vymyslet však pro tak malého tvora činnost, která ho zabaví (a máma u toho neusne), dá docela práci. Ale tématické týdny na stolečku mají úspěch. Příště vám ukážeme náš hudební nebo dopravní týden.

Děti učí to, co je obklopuje. (Maria Montessori)

Zakupte si také naši knihu Na stolečku, ať máte nápady vždy po ruce.

Share on FacebookEmail this to someonePrint this pageTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInShare on YummlyShare on RedditShare on Tumblr
Přečtěte si také  Na stolečku: Dopravní prostředky

Jeden komentář Přidejte váš

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *